Znič své nepřátele, ne svou planetu

vehement

Slogan v nadpisu je mottem nové malé, ale zato progresivní a inovativní značky na poli bojových sportů. Zatímco „individualitou“ a „kvalitou“ se dnes chlubí každý, němečtí Vehement staví na jiných hodnotách: ochraně životního prostředí a především zvířat.

Značku založil dlouholetý thajský boxer a vegan Jan Lenarz. Spontánně, když si potřeboval koupit nové boxerky a vzhledem ke svému etickému přesvědčení trval na nekoženém materiálu, přičemž nacházel jen samé levné, ošizené varianty z různých variant plastů.

„Není to ani tak o nepřátelích, jako spíš o vnitřních démonech. Strachu a pochybách. Když se za nic nepostavíte, nikdy se nic nezmění,“ říká k tomu Lenarz. Když nebyl spokojen s výběrem, vyřešil to jednoduše: začal hledat, kde rukavice podle svého přání vyrobit. Výrobce našel, ale ten byl ochoten ušít minimálně sto párů. Lenarz souhlasil a sto párů během jednoho dne rozprodal mezi své kamarády a známé. A tak začal příběh Vehement.

Jejich produkty vyrábí malá továrna v Pákistánu, která mohla splnit jeho požadavky: plně veganský produkt, včetně barvy, lepidel atd. a férové podmínky pro zaměstnance. Díky přísným požadavkům se produkty Vehement honosí logem Vegan Society. Nicméně, protože kontrolovat pracovní podmínky na dálku je velmi obtížné a Vehement usiluje o certifikaci fair trade, zvažuje přesun výroby do Nizozemí.

Všechny nové rukavice a chrániče jsou vyráběny z materiálu Battleskin – veganské obdoby kůže, která byla vytvořena tak, aby splňovala nároky bojových sportů. Vehement zdůrazňuje přínosy umělých materiálů oproti kůži: na rozdíl od kůže časem nezhrubne, nenasákavá pot a tudíž nepáchne a dá se bez problémů prát. Na trika je používána bio bavlna a z každého nákupu jdou malá procenta na záchranu a obnovu vlčí populace skrz the Wolf Conservation Center.

Hlavní tváří malé německé značky se stal legendární UFC zápasník Mac Danzig a punkrocková kapela Boy Sets Fire. S nimi v čele zahájil Vehement včera kampaň na podporu své expanze na americkém crowfundingovém serveru Kickstarter, kde si lze objednat jak vybavení, tak některé příslušenství a další odměny. Kampaň poběží ještě 28 dní a zatím je na 25% potřebné částky.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>