Životní pravidla Arnolda Schwarzeneggera

3104300-6643195867-Arnol

Arnold Schwarzenegger je v současnosti velice známou legendou kulturistiky. Proslavil se také jako herec v mnoha akčních filmech (např. Terminátor nebo Expendables: Postradatelní). Arnold Schwarzenegger navíc působil několik let v politice – v letech 2003 až 2011 zastával úřad guvernéra v Kalifornii. Tento muž dokázal uspět v mnoha oblastech, a proto si myslím, že je dobré, nechat se od něj inspirovat.

Tento muž vyrůstal v chudé rodině, v Rakousku. Po vzoru otce se věnoval fotbalu, ve kterém, ale nedosahoval větších úspěchů. Jakmile zjistil, že fotbal pro něj není zrovna cesta, kterou by se měl jeho život ubírat, začal se věnovat atletice. Po návštěvě posilovny však zjistil, že pravý sport je pro něj právě kulturistika.

Arnold Schwarzenegger se postupně vypracoval – vyhrál mnoho soutěží v kulturistice a silovém trojboji. Za zmínku stojí soutěž Mr. Universe, kterou vyhrál pětkrát a dalším jeho úspěchem je sedminásobná výhra titulu Mr. Olympia. Arnoldova sláva postupně rostla a začal působit v různých filmech, nakonec se dokonce stal guvernérem Kalifornie.

Myslím si, že vás tedy určitě bude zajímat, jak tento muž dosáhl takových úspěchů. Určitě není takový problém se alespoň částečně dozvědět, jak Arnold přemýšlel a jaká jsou jeho „tajemství úspěchu“, on sám tato tajemství řekl v rozhovoru.

img-3

Tajemství úspěchu:
V první řadě byste měli v sebe věřit, říct si, kým chcete být. Nejde o to, co po vás chce okolí – rodiče, učitelé a další autority, ale kým chcete být vy sami. Nezáleží na tom, zda vám bude někdo říkat, že jste šílenec, důležité je přijít na to, co vás dělá šťastným a toho se držet.

Druhým tajemstvím úspěchu, je porušování pravidel. Chcete-li být něčím zvláštní nebo být originální, nepůjde to, pokud se chováte moc slušně a neporušujete pravidla. Pokud půjdete se stádem, nikdy nebudete ve větší míře úspěšný. Není dobré vyhýbat se potížím, většinou přijde nějaká překážka, a až poté úspěch.

V žádném případě byste se neměli bát selhání. Arnold řekl, že vždy, když se o něco pokusil, byl ochoten selhat. I když nemůžete vždycky vyhrát, neměli byste se nechat ovlivňovat strachem, neměli byste se bát dělat rozhodnutí. Po vaší cestě k cíli přijdou neúspěchy, kterými byste se neměli nechat zastrašit. Měli byste posouvat své limity.

Pravidlem číslo 4 je ignorování pochybovačů. Mnoho lidí vám asi často říká, že něco nezvládnete a nebo, že něco není ve vašich silách. Těmto lidem byste měli ukázat, že neměli pravdu. Arnold Schwarzenegger doslova řekl, že slovo „nemožné“ pro něj neexistuje.

Páté pravidlo je „dej do toho všechno“ a je zároveň tím nejdůležitějším pravidlem ze všech zmíněných. Měli byste ze sebe vydat to nejlepší. Arnoldovi se patrně osvědčilo to, že nepočítal kolik dělá klasických opakování, ale začal počítat, až když začal cítit bolest, to podle něj dělá z člověka pravého šampióna. Doslova řekl: „no pain, no gain“, což v překladu znamená „není bolest, není nárůst“. Bez bolesti tedy nic nejde. Pokud chcete dosáhnout úspěchu musíte tvrdě pracovat. Arnold Schwarzenegger dokonce doporučuje spát zhruba 6 hodin denně, nikoliv 8 až 9 jako mnozí lidé. Důvodem je to, že budete mít mnohem více času, který můžete využít ke svému sebezdokonalování.

 

Posledním pravidlem je to, že byste měli dávat nazpět. Arnold doporučuje vracet něco své komunitě a svému státu. Vždycky musíte vrátit něco zpět, ať už si zvolíte jakoukoliv cestu.

Pokud bych to měl shrnout, jde o tato pravidla: věřte sám sobě, porušujte pravidla, nemějte obavy ze selhání, ignorujte pochybovače, dejte do toho maximum a dávejte nazpět. Budete-li plnit tato pravidla, měli byste začít dosahovat úspěchů.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. blabla@gmail.com' Ondřej napsal:

    Jen jsi sepsal co rekl v jeho kratkem videu.. klobouk dolu mas pred sebou obrovskou karieru pisalku 😀

  2. petr@seznam.cz' Petr napsal:

    Ondro tak napiš nějakej super článek a pochlub se když si tak chytrej :) Né každý umí anglicky a je jasný, že tyhle pravidla asi někde Arnold řekl, že si je autor nevymyslel :) Tyhle ty pseudo chytráci co nikdy nic nedokážou tomu se fakt musím smát :) a tím myslím, že se směju tobě Ondro !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>