Základní informace o kreatinu

kreatin

Kreatin je sloučenina aminokyselin, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. V těle dospělého člověka najdeme zhruba 120 gramů této látky. Jakmile bylo zjištěno, že kreatin ovlivňuje procesy v těle člověka, během chvíle se začal vyrábět v čisté podobě a začal se používat jako doplněk stravy.

Kreatin užívají hlavně sportovci, kteří potřebují mít co největší sílu, což jsou hlavně atleti, kulturisti, vzpěrači, gymnasti apod. Díky tomuto doplňku stravy se dostane do svalů hodně vody a logicky dojde k vzrůstu síly. Kreatin nemá však využití jen ve sportu, je vhodný i k léčbě různých onemocnění. Tento doplněk stravy může být využíván i k urychlení rehabilitace.

Na trhu je v současné době několik druhů kreatinu. Nejznámějším druhem je klasický kreatin monohydrát, který zároveň pořídíte za nejnižší cenu – jde o kreatin bez jakýchkoliv přísad. Dalším druhem je Kre-alkalyn, který byl vyvinut na základě dlouholetého výzkumu. Posledním známým typem je Kreatin Ethyl Ester, který má zajistit lepší vstřebávání kreatinu do těla a zároveň omezit nadýmání a zadržování vody v těle. Na trhu se dají najít i další typy kreatinu, avšak nejsou moc rozšířené.

Rozhodnete-li se užívat kreatin, je doporučeno dodržovat pitný režim, aby nedošlo k poškození ledvin. Molekuly kreatinu se totiž mění na kreatinin, což je odpadní produkt, který se z těla vylučuje ledvinami. Pokud užíváte kreatin, měli byste omezit konzumaci kofeinu (čajů, kávy, energy drinků, colových nápojů apod.), protože se snižuje jeho využitelnost.

Tento doplněk stravy způsobuje zadržování vody ve svalech a zvyšuje syntézu bílkovin. Kreatin má však vliv i na hladinu cholesterolu, kterou by měl snižovat. Nebylo prokázáno, že kreatin by měl nějaké vedlejší účinky – může způsobovat problémy osobám, které jsou náchylné na onemocnění jater nebo ledvin.

KREATIN MŮŽETE NAJÍT U NÁS V ESHOPU !

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>