XFN: První turnaj nové ligy MMA

oktagon

12. 6. 2016 se v pražské sportovní aréně na Podvinném mlýně uskuteční výjimečná událost bojových sportů v České republice. První turnaj nové profesionální ligy MMA pod názvem XFN, která má ambice stát se nejsledovanější sportovní ligou naší země.

Hlavní událostí celého dne je amatérské mistrovství České republiky v MMA, které pod zášťitou České Unie bojových umění (www.cubu.cz), pořádá Český svaz MMA (www.csmma.cz), vedoucí organizace amatérského MMA v České republice a držitel světového zastoupení organizace World MMA Association (www.wmmaa.org). Od ranních hodin budou probíhat eliminační souboje těch nejlepších amatérských zápasníků a zápasnic, kteří na večerním galavečeru nastoupí do zápasů finálových. A právě finálový večer Mistrovství ČR v MMA bude zároveň otevíracím turnajem XFN. Deset vybraných amatérských zápasů doplní tři podle profesionálních pravidel UFC.

Mezi hlavní hvězdy večera budou patřit Makhmud Muradov, Jan Malach, Josef “Gorila” Král a Martina Jindrová. Z řad amatérských bojovníků se očekává elita českého národního týmu i všech mladých talentů MMA naší země.

Makhmud Muradov, je od svého posledního zápasu v Liberci držitel pásu interkontinentálního šampióna WKN, když s jasnou převahou porazil českou úřadující 2. této váhy Tomáše Kuželu. Makhmud dlouhodobě žije a trénuje v ČR a zdá se, že nebýt jeho zahraničního původu lehce by jej bylo dnes možné nazvat národní jedničkou váhy do 84kg. Na XFN se postaví proti šampiónovi z Albánie, který v Evropě patří k elitě, a bude to pro Muradova další veliká zkouška v jeho cestě do světových organizací.

Nejsledovanějším zápasem XFN bude jistě zápas Jan Malach proti Josefovi “Gorile” Královi. Josef Král je bývalý šampión GCF, který, jak se zdá, se definitivně vrací do profesionální oktagonu a jeho ambicí je stát se znovu nejlepším ve své váze. Malach má naproti tomu skvělé tréninkové podmínky a míří v MMA hodně vysoko. Střet zkušené “Gorily” a mladé krve “Krále Severu”, jak se Malach nazývá, bude nejen divácky velmi zajímavý, ale i odborníci budou jistě pečlivě sledovat, zda se Malachovi podaří překonat první těžkou překážku v jeho kariéře profesionálního MMA zápasníka.

XFN je značkou, která do profesionálního oktagonu chce uvádět i zápasníky, které by v něm diváci nečekali. Naše úsilí bude směřovat především k zápasníkům výjimečně úspěšných v ringových sportech, pro které XFN může být vhodnou platformou úspěchu v MMA. Prvním takovým zápasníkem je Martina Jindrová, světová šampiónka WAKO v K-1, česká profesionální jednička váhy do 70kg a i jedna z nejvýraznějších zápasnic ve světovém profesionálním ringu vůbec. Martina Jindrová vůbec poprvé ve své kariéře nastoupí v MMA a diváci se tak mají jistě na co těšit!

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>