Výstavba posilovacího hřiště

Takhle hřiště vypadalo asi dva týdny před dokončením.

Před necelými třemi lety jsme se s přáteli rozhodli, že budeme iniciovat výstavbu venkovního posilovacího hřiště v našem městě, ve kterém žije zhruba 8000 obyvatel. Všechno začalo jedním e-mailem. Pravdou je, že jsme čekali, že hřiště bude postaveno mnohem dříve, což však neznamená, že bychom nebyli spokojeni. A nejde jen o nás, když projíždím facebook, vidím fotky a samou chválu na to, co to tady u nás vyrostlo.

Jako první jsme si domluvili schůzku s panem starostou, před kterou jsem alespoň já byl mírně nervózní. Po příchodu na radnici nás ne moc vřele uvítal pan místostarosta, který si nás spletl s někým úplně jiným. Nakonec však všechno proběhlo hladce a my se mohli těšit na zbrusu nové posilovací hřiště, které mělo být postaveno několik set metrů od našeho obydlí. Po určité době jsme se sešli s panem starostou na samotném místě, kde mělo být hřiště postaveno a zároveň mu předložili představu – plánek, jak bychom si zhruba hřiště představovali.

Pan starosta nám řekl, že hřiště by mělo být postaveno zhruba do několika měsíců. Nakonec však došlo k různým komplikacím – kvůli kanalizačnímu řádu, sítím telekomunikací atp. muselo být hřiště posunuto o několik metrů dál. V září roku 2014 pak probíhalo vyjadřovací řízení a město mělo k dispozici projektovou dokumentaci.

Termín výstavby hřiště byl tedy odhadnut špatně, ale jsme rádi i za to, že hřiště bylo postaveno v pozdější době. Všechno se hodně vleklo a každý se na hřiště těšil už dávno, vždycky se nás každý ptal, kdy už hřiště bude hotové a podobně. Pak všechny ty otázky vyšuměly a hřiště bylo konečně na světě.

Takhle hřiště vypadalo asi dva týdny před dokončením.

Takhle hřiště vypadalo asi dva týdny před dokončením.

Firma, která nakonec hřiště postavila se jmenuje RVL13 a svou práci odvedla poměrně slušně, ale našel jsem nějaké nedostatky, které jsou alespoň pro mé cvičení poměrně důležité. Nedostatky shrnu v následujících odstavcích.

Hotové hřiště.

Hotové hřiště.

A co bych tedy hřišti vytkl? V prvé řadě jsou to černé tyče. Sice to asi vypadá drsně a společnost RVL13 asi chce, aby hřiště vypadalo jako v nějakém pravém ghettu, kde má street workout kořeny. Kvůli černým tyčím se však nedá na hřišti cvičit, když na něj svítí slunce – černá totiž přitahuje teplo. Tak doufáme, že budou vysázeny stromy a za nějakou dobu tam bude stín. A nebo třeba někdo hrazdy přesprejuje na bílo?

Černé tyče sice vypadají drsně, ale to je asi tak jediné.

Černé tyče sice vypadají drsně, ale to je asi tak jediné.

Další věc, která se mi nelíbí je nedořešený žebřík. Osobně bych ocenil úplně vespod žebříku nějakou tyč, o kterou bych si mohl zapřít nohy, abych mohl posilovat břišní svaly. Myslím si, že jedna tyč navíc by neuškodila a její přidání do sestavy by stálo pár korun.

Tyč na zapření nohou pro posilování břišních svalů ve spodní části žebříku bohužel chybí.

Tyč na zapření nohou pro posilování břišních svalů ve spodní části žebříku bohužel chybí.

Nedávno jsem na hřišti posiloval a přišel za mnou nějaký starší pán, který začal „No konečně udělali něco pořádnýho, ale lavičku sem nedali, ty když něco dělaj, tak nemyslej na nic.“ Tak jsem mu řekl, že lavičky určitě budou přidány. To už však není o firmě RVL13, ale o městě, které nám samozřejmě lavičky slíbilo.

Tento článek jsem sepsal hlavně z toho důvodu, abyste si uvědomili možnost, že kontaktovat starostu vašeho města je to nejjednodušší, co můžete udělat. Pak vám starosta výstavbu hřiště buď odkývá a nebo budete mít smůlu. Určitě si také dejte pozor na to, jaké hřiště bude mít nedostatky a snažte se jim zabránit. My jsme nějaké nedostatky moc neřešili, protože už jsme ani pořádně nevěřili, že hřiště bude postaveno. Nakonec však je a i když s několika vadami, je v okolí jedno z nejlepších. Firem pro výstavbu posilovacích hřišť je v ČR však mnohem větší množství a určitě bych se tedy zaměřil i na jiné firmy, od kterých může město dostat výhodnou nabídku.

Chcete nabídku Workoutového hřiště neváhejte nás kontaktovat !

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>