UFC: Když ani chránič na zuby nepomůže…

alan-patrick-ufc

POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE EXPLICITNÍ OBRÁZEK!

Brazilec Alan Patrick musel odstoupit ze svého zápasu proti Beneilu Dariushovi na UFC 179 po vážném zranění čelisti během sparringu v tělocvičně X-gym v Riu de Janeiru.

„Trénoval jsem a dostal jsem koleno. Měl jsem sice chránič zubů, ale dostal jsem kolenem zespodu,“ řekl Alan Patrick o zranění serveru Sherdog. „Nikdy jsem takhle kolenem nedostal. Dostal jsem to rovnou do čelisti. Teď mi budou do čelisti dávat titanovou destičku. Kdybych do čelisti už nikdy nedostal, nebylo by to nezbytné, ale jako bojovník musím být opatrný,“ dodal.

zlomena_celist

Podle svých slov by měl během měsíce naskočit do nekontaktního tréninku (kardio) a po dalším měsíci by se mohl pustit do lehkého sparringu. Do oktagonu by se rád vrátil ještě letos.

Jeho zubařka serveru vysvětlila, že šlo o částečnou zlomeninu, kdy poškozena byl pouze vnitřní kost, držící zuby. Lékaři ji ihned vrátili zpět na místo a upevnili, dalším krokem bude již zmíněná titanová destička, která by čelist měla zpevnit a bránit dalším zraněním. Od vážnějšího zranění a zlomeniny celé čelisti ho zachránil jen chránič na zuby.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>