UFC 179: výsledky

ufc179

V hlavním zápasu večera porazil Jose Aldo Chada Mendese jednohlasným rozhodnutím na body. Obhájil tak pás šampiona featherové váhy, a to po desáté v řadě. Připsal si také další zápas do své nepřetržité série výher, která se nyní zastavila na neuvěřitelných osmnácti. Zápas se odehrával především ve stoje, když Aldo dokázal ubránit sedm z osmi pokusů o takedown. Komentátoři zápas dokonce označovali jako „kickboxerský“ a UFC ho ocenila bonusem za zápas večera. Jako o dalším vyzyvateli pro Aldu se po jeho vítězství spekuluje o Conoru McGregorovi.

Ve druhé hlavním zápase porazil Phil Davis Glovera Teixeiru na body jednohlasným rozhodnutím. Davis byl hodně agresivní, dařili se mu takedowny (celkem devět úspěšných) a viděli jsme i hodně práce na zemi, včetně mnoha ground and pound. Po výhře si „Úžasňák“ začíná myslet na zápas s Andersonem Silvou.

Fabio Maldonado porazil Hanse Stringera TKO ve druhém kole. V prvním kole to pro Maldonada nevypadalo vůbec dobře – většinu času strávil na zádech na zemi po takedownu ze strany Stringera. Do druhého kola se ale vrátil v plné síle a sérií úderů přinutil rozhodčího zápas ukončit. Na konci večera si také šel pro padesátitisícový bonus za výkon večera.

V posledních dvou zápasech hlavního programu porazil Darren Elkins Lucase Martinse na body nejednotným rozhodnutím a Beneil Dariush porazil Diega Ferreiru na body jednohlasným rozhodnutím.

Poslední bonus bral Gilbert Burns za výkon večera, když v předzápasu ukončil v prvním kole svého soupeře Christose Giagose na armbar na konci prvního kola. Osmadvacetiletý zápasník zůstal neporažený a připsal si pátou submisson výhru v kariéře.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>