UFC 179: Aldo vs. Mendes 2

ufc-179-ppv-preview-large

Tento víkend proběhne v brazilském Riu De Janeiru turnaj UFC 179: Aldo vs. Mendes 2. V hlavním zápase večera se utká šampion featherové váhy José Alda (24-1) s Chadem Mendesem (16-1). Jedná se o jejich druhý vzájemná zápas. Z prvního vyšel v roce 2012 vítězně domácí Alda, když Mendesovi uštědřil KO kolenem v 1. kole.

Mendes však od té doby zůstává neporažený a má za sebou šňůru pěti vítězství, z toho 4x KO/TKO. Josého Aldu tedy nečeká jednoduchý zápas, nicméně, měl by byt zvyknutý – titul bude obhajovat po deváté v řadě.

Ve druhém hlavním zápasu večera se v polotěžké váze utkají dva špičkový bojovníci: Glover Teixeira (22-3), který naposledy dostal napráskáno od šampiona Jona Jonese na UFC 172 v  dubnu, a Phil Davis (12-2; 1) který tamtéž prohrál s Anthony Johnsonem.

V polotěžké váze proti sobě nastoupí Fabio Maldonado (21-7), který naposledy nastoupil v těžké váze proti Stipu Miociceovi a odnesl si KO hned v prvním kole, a Hans Stringer (22-5-3), pro kterého jde o druhý zápas v UFC po přechodu z WSOF.

Hlavní program doplní zápas featherové váhy mezi Darrenem Elkinsem (17-4) a domácím Lucasem Martinsem (15-1). a lehké váhy mezi Carlosem Diego Ferreirem (11-0) a Beneilem Dariushem (8-1).

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>