Turnaj UFC 178 již zítra!

UFC178

Na tuto sobotu je naplánován turnaj UFC 178 do Las Vegas. Hlavním zápasem večera je titulový souboj v muší váze mezi Demetriousem Johnsonem a Chrisem Cariasem. Demetrius Johnson je historicky první a prozatím jediný šampion této váhy, titul drží od roku 2012 a bude ho obhajovat po páté. Jeho soupeř Carias je papírově mnohem slabším soupeřem, v oficiálním žebříčku až na 9. místě. Všechny lepší bojovníky muší váhy však Demetrius Johnson buď porazil, nebo nejsou na zápas k dispozici.

Snad ještě zajímavější než hlavní zápas večera je druhý zápas. V UFC se poprvé představí držitel titulu lehké váhy Bellatoru, třicetiletý Eddie Alvarez. Čelit mu bude držitel šesté příčky lehké váhy Donald Cerrone řečený Kovboj, nejaktivnější bojovník UFC. Vyhrál čtyři zápasy v řadě a v každém jednotlivém z nich za ním šel i bonus (2x za zápas večera a 2x za výkon večera). Tento zápas tak bude opravdovou podívanou, byť se jedná „jen“ o lehkou váhu.

Zajímavá bude i střední váha. Tim Kennedy a Yoel Romero (olympijský zápasník za Kubu) oba oba vyhráli poslední čtyři zápasy v řadě. Kennedy v UFC ještě neprohrál, je krůček od elitní pětky, odkud je to již kousíček k titulovému zápasu.

Chybět nebude ani souboj žen. V bantamové váze nastoupí neporažená Cat Zingano, která se po zranění vrátí po téměř roce a půl, proti brazilské bojovnici Amandě Nunes. O zápasu s emluví hlavně proto, že se šušká o tom, že právě z tohoto zápasu vzejde další vyzyvatelka Rondy Rousey. To platí zejména v případě Zingano, která již tuto pozici jednou měla přislíbenou a nebýt zranění, zřejmě by se i dočkala.

O nějaké to předzápasové vzrušení se na tiskové konferenci postarali bojovníci featherové váhy, Conor McGregor a Dustinem Poirierem, kteří si takhle vjeli do vlasů a odtrhávat je musel Dana White:

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>