TOP 8 venkovních posiloven z celého světa

Fitnesscenter unter freiem Himmel »Kachalka« in Kiew;  bodybuilding, Kraftbody building, body builder, bodybuilder,  health club, lady fitness, bodybuilding, sport, dumbbell, Hantel, Hanteln, dumb bells, fitness, fitnesscenter, lady fitness; Europa, Osteuropa, Ukraine, Kiew, Kyiv © 2010 Kirill Golovchenko / Agentur Focus

Přišlo léto a řada lidí se namísto klasických posiloven vydává cvičit ven. Napadlo vás někdy zacvičit si v zahraničí na některém z vyhlášených míst? V tomto článku vám ukážeme TOP 8 venkovních posiloven na světě.

1. MUSCLE BEACH GYM, Kalifornie, USA
Muscle beach gym je vyhlášenou venkovní posilovnou, která se nachází na Venice Beach v Kalifornii. Tato posilovna se proslavila díky dokumentu „Pumping Iron“ o Arnoldovi Schwarzeneggerovi. V dnešní době je spíše než posilovna známější jako turistická atrakce. Kousek od ní se však nachází poměrně velký workoutový park přímo na pláži, kde se schází různé komunity lidí, které se věnují různým sportovním aktivitám od kalisteniky až po jógu.

2. KACHALKA, Kyjev, Ukrajina
Tato posilovna se vyznačuje především svým „old school“ stylem. Byla postavena na ostrově Tuhen přímo v hlavním městě Ukrajiny – Kyjevu v roce 1970 díky polskému gymnastovi Kasmiru Jagelskému a učiteli matematiky Yuri Kukovi. Většina je postavena hlavně ze starého železa a vstup je zdarma. Celý areál má rozlohu 16 kilomterů čtverečních. Pokud vás nudí dnešní moderní workoutová hřiště, pak byste určitě měli tuto ukrajinskou posilovnu vyzkoušet.3. GREEN HEART OUTDOOR GYM, Hull, Velká Británie
Tato posilovna se v překladu nazývá „zelené srdce“. Proč? Jedná se o posilovnu, která vyrábí elektrickou energii. Někdo například jede na rotopedu a svou sílu tak převádí do elektrické energie. Hřiště tohoto typu by se měla rozšiřovat po celé Británii.

4. NORTH BONDI OUTDOOR GYM, Sydney, Austrálie
Tato venkovní posilovna je mezi Australany velmi oblíbená. Schází se zde skvělá komunita lidí a podle mnohých se jedná o nejlepší místo pro posilování v celé Austrálii. Občas se zde také konají různé soutěže.

5. LUMPHINI PARK, Bangkok, Thajsko
Lumphini Park je obrovský park, ve kterém se dá provozovat řada různých aktivit. Mimo jiné se v něm nachází i nejpopulárnější bangkokské místo, kde můžete posilovat. A pokud by vás nudilo posilování, v parku se konají například lekce kickboxu, taiči nebo aerobiku. Záleží tedy na vás, co zde budete dělat, ale můžete si vybrat z řady aktivit.

6. PARQUE DE APROADOR, Rio de Janeiro, Brazílie
Tato venkovní posilovna se nachází přímo na pláži. Po náročném tréninku tak můžete skočit rovnou do moře a pořádně se osvěžit. Tato pláž má neuvěřitelné kouzlo díky své skvělé poloze.

7. OUTDOOR TRAINING SPOT, Barcelona, Španělsko
Chcete-li si zacvičit na pláži a nechcete jezdit moc daleko, pak se přímo nabízí workoutové hřiště na pláži v Barceloně. Nejedná se o žádné rekordně velké hřiště, ale můžete zde třeba narazit na lidi ze zahraničí, kteří se věnují právě venkovnímu posilování.


8. FITNESS STEZKA ROKYTKA, PRAHA 9
Tato fitness stezka je převážně ze dřeva, ale můžete zde narazit i na posilovací atrakce z písku, kamenů nebo železa. Nejedná se o klasickou venkovní posilovnu, ale o stezku která vede podél Rokytky a na několika stovkách metrů je rozseto různé fitness nářadí. Pokud si tedy chcete zacvičit u řeky a trochu jiným stylem, pak určitě tuto stezku vyzkoušejte.

ZÁVĚR
Venkovních posiloven je na světě celá řada a těžko se dají vybrat ty nejlepší, protože každý za nejlepší považuje něco jiného. Někomu vyhovuje, když si ve venkovní posilovně může zacvičit bench-press a někdo naopak uvítá cvičení na hrazdách. Pokud máte tip na nějakou zajímavou venkovní posilovnu, pak určitě napište do komentářů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>