TOP 7 osobností věnujících se kalistenice

image

1) Frank Medrano

O Franku Medranovi jste už možná slyšeli. Mnoho lidí totiž inspiroval svojí tvorbou na youtube. Hlavním cílem tohoto mladíka je snaha pomoci lidem k tomu, aby žili zdravěji. Kromě toho, že se může chlubit svojí vyrýsovanou postavou, se může chlubit i tím, že takových výsledků dosáhl pouze díky veganské stravě. Pokud máte rádi kalisteniku a preferujete neživočišnou stravu, pak pro vás může být Frank Medrano skvělou inspirací.

„Dělej změny, nevymlouvej se. Buď motivovaný, ne manipulovaný. Pracuj na tom, abys exceloval, nesoutěž. Poslouchej svůji vnitřní hlas, ne směsici názorů všech ostatních. Takto můžeš vyrůst do té nejlepší verze tebe samotného.“ Frank Medrano

maxresdefault

2) Lazar Novovic

Lazar Novovic je srbský mladík, který oddal svůj život kalistenice. Proslavil se společně s Dusanem Djolevicem, když na youtube nahráli video nazvané „Go Hard or Go Home“. Video už vidělo kolem 20 milionu lidí. Lazar Novovic a Dusan Djolevic jsou známí pod jménem Bar Brothers.

3) Adam Raw

Rozhodně by bylo škoda nezmínit Čecha, který se věnuje převážně street workoutu – Adama Rawa. Adam se v Česku proslavil společně s rapperem Revoltou, když spustili projekt Seberevolta Workout. Po určitých sporech si však Adam založil svůj vlastní projekt zvaný Raw Workout.

Je zajímavé, jakým způsobem Adam Raw přistupuje k tréninku. Má svoje osvědčené metody a zdůrazňuje, že člověk by měl poslouchat své tělo. Pro budování disciplíny a lepší regeneraci například praktikuje studené sprchy.

4) Hannibal for King

Hannibal for King je opravdovým králem kalisteniky. Narodil se v USA a je inspirací pro řadu lidí. Dalo by se říci, že skoro každý, kdo se věnuje street workoutu o Hannibalovi někdy slyšel. Kalisteniku provozuje už 20 let a někdy trénuje i dvakrát nebo třikrát denně. Zajímavé je, jak přistupuje k jídlu. V rozhovoru pro Trec Nutrition se ho zeptali: „Máte nějaký speciální jídelníček? Svaly potřebují živiny. Co obvykle jíte a v jaký čas?“ Na to Hannibal For King odpověděl: „Jídlo je důležité, protože pomáhá vyživovat svaly. Nemám žádný speciální jídelníček. Jím všechno, vždy když jsem hladový a je mi jedno v kolik hodin.“

5) Pavel Rudometkin

Pavel Rudometkin, známý také jako Paul Fortress je v oblasti kalisteniky celkem slavný. Ať už díky svým youtube videím nebo jeho vypracovanému tělu. Zajímavé je, že se narodil v Rusku, ale když mu bylo 9 let, s rodinou emigroval do Spojených států. V současnosti žije v Sacramentu.

6) Brendan Meyers

Brendan Mayers pochází z West Palm Beach, Floridy. Je známý hlavně díky svému youtube kanálu. Kromě kalisteniky má rád americký fotbal a hokej. Má svou vlastní firmou zvanou CalAesthetics a nabízí různé tréninkové programy, suplementy nebo oblečení.

About-CalAesthetics-Creator-Brendan-Meyers-1-Tinified

7) Corey Hall

Jak se říká: „všechno zlé je vždycky k něčemu dobré.“ Corey se narodil jako dvojče, jeho bratr však zemřel a on se začal věnovat kalistenice. V současné době motivuje lidi k tomu, aby začali posilovat díky svému obsahu, který nabízí na youtube a na facebooku. Corey kromě toho nechce, aby lidem pouze rostly svaly, ale aby zároveň trénovali svou mentální stránku.

 

Závěr

Snad všechny osoby zmíněné v tomto článku můžete sledovat na jejich facebooku, instagramu, popřípadě youtube kanálu. Rád bych dodal, že osob, které jsou zajímavé a věnují se kalistenice, je celá řada a já vybral jen několik z nich. Snažil jsem se však vybrat ty co nejvíce zajímavé – záměrně známější, ale záměrně i neznámé osoby, které stojí za to znát.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>