The Ultimate Fighter 20 epizoda 5

herrig

Po dvoutýdenní pauze pokračovala včera pátým dílem reality show The Ultimate Fighter 20, a to jedním z nejvyhrocenějších zápasů historie ženského MMA: Heather Clark z týmu Mendelez se utkala s Felice Herrig z týmu Pettis, jehož bojovnice v celé reality show ani jednou neprohrály.

Před tím ale zamíchalo kartami zranění. Justine Kish si poranila koleno a musela navštívit doktora. Verdikt: natržené vazy a nutnost operace. Justine si tedy musí zabalit kufry a show opustit. Dana White proto povolal zpět poraženou Teccia Torres (z konkurenčního týmu), která se v dresu rivalů týmu Pettis utká s Bec Rawlings.

Zápas Herrig vs Clark byl vyhrocený od počátku. Obě zápasnice si vjeli do vlasů už na úvodním focení, proběhla i decentní strkanice. Vzájemná nenávist se táhne od doby, kdy Harrig odstoupila od zápasu s Clark v Invictě. Od té doby se už obě v ringu potkali – jako vítězka rozhodnutím na body odcházela tehdy Harrig.

Clark během reality show příliš netrénovala. Také ona se potýkala se zraněním kolene, během tréninků často seděla a dostávala se tak do sporů se svými spolu-bojovnicemi. V reality show si nadělala hodně nepřátel a byla tu za zlou holku i mezi „svými.“

Zápasilo se celé tři kola a na vítězství si střídavě sahaly obě zápasnice. Bodoví rozhodčí se nakonec jednomyslně (3x 20-18) přiklonili k Harrig, která tak pro tým Pettis vybojovala páté vítězství v řadě. Zápas nejspíš rozhodl boj u pletiva, kde se Harrig opakovaně podařilo dostat se z nevýhodné situace a boj nakonec otočit na svou stranu.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>