Soutěžní den na Mistrovství Moravy a Slezska 2016 – bodyfitness

12966104_10205020559948181_721275136_n

Ahoj všem čtenářům Fitness-Fight magazínu.

Jak jste se mohli v minulém článku dočíst, uplynulou neděli jsem se zúčastnila Mistrovství Moravy a Slezska 2016, které se konalo v Dolním Benešově. Soutěžím v kategorii bodyfitness do 164 cm a dnes bych vám ráda přiblížila, jak takový závodní den vypadá z pohledu závodníka.

Brzký budíček 5:30 je téměř nezbytností. Ráno se toho děje dost :) Zkontrolovat, zda mám sbaleny všechny věci, umýt a upravit si vlasy, make-up (ten stejně ještě vždy poupravím před pódiem).

Od rána „cukruji“ svaly  RACIO chlebíky s jahodovou marmeládou či povidly.

Zhruba v 8:00 odjíždíme do místa konání. Nervozita stoupá. Chroupu si na zadním sedadle auta chlebíky s marmeládou a těším se na závodní atmosféru.

Po příjezdu je hlavní najít místo v šatně, kde budeme celý den vegetit a následně se jít odprezentovat. Plavky, šperky, boty, registrační průkaz. To vše se musí zkontrolovat. Také mě ještě změří pro kontrolu výškové kategorie a zpět do šatny. Chlebíky, marmeláda a chvíle odpočinku.

IMG_20160409_181246

Semifinále mé kategorie bývá téměř na začátku soutěží a jinak tomu nebylo ani na Mistrovství Moravy a Slezska. Doladit barvu, make-up, poslední detaily a jde se pumpovat. Na pódium nás přivádí rozhodčí a moderátor jednotlivě představuje. Čtvrtobraty, výměna míst, čtvrtobraty. Pódium uteklo strašně rychle, ale užila jsem si to! S úsměvem na rtech se odeberu zpět do šatny odpočívat a opět jíst.

Do finále mám celkem hodně času. Zpravidla tak 3 hodiny, během kterých si stihnu popovídat s rodinou i ostatními závodnicemi, podpořit bikinky z našeho Angels týmu  a odpočívat. Potřebuji, aby do finále došla forma.

Před finále je nezbytná opět úprava barvy i make-upu a hurá do boje. Jdu si to užít a napravit si reputaci ze semifinále, protože pózování nebylo úplně dokonalé. Nedělám tento sport, protože musím, ale proto, že mě baví. Ta dřina, odříkání, hodiny strávené v kuchyni i ve fitku. Pódium je tou nejsladší odměnou, kterou si užívám plnými doušky.

Napjatě očekávám novinku letošního roku, tedy finálový „I-walk“. Nakonec se však nekoná, což mě trochu zklamalo. Před rozhodčí přestupujeme v řadě. Čtvrtobraty, výměna, čtvrtobraty a je rozhodnuto. Z pódia odcházím spokojená a plná očekávání, jak to vše dopadlo.

12966344_10205020560188187_129862442_n

Čas do vyhlášení strávím s holkami z týmu, které mají své finále ještě před sebou, rodinou a přítelem. Opadne ze mě všechno napětí z přípravy a jsem šťastná, že můžu tyto okamžiky prožívat se svými nejbližšími.

Při vyhlašování jsem v šoku! Odvážím si ze závodů stříbro a titul vícemistryně Moravy a Slezska v bodyfitness do 164 cm! Jupííí! O takovémto umístění se mi ani nesnilo. Mým primárním cílem pro tyto závody bylo dostat se do finále a kvalifikovat se tak na Mistrovství České republiky.

Maximálně spokojená, plná euforie a pocitů štěstí se hrnu do šatny za svým přítelem a rodinou. Ani mi nedochází, co se vlastně stalo (slzy štěstí přišly až o den později) :)

Po závodech samozřejmě následuje cheat meal. Čokoláda, arašídové máslo, skvělý RAW dort, batátové sušenky a další dobroty. Jednoduše si dám z té hory posoutěžních dobrot, na co je chuť až do doby, kdy jdu spát :)

12992161_10205020560028183_10077653_n

Tímto bych moc chtěla poděkovat své trenérce, partnerovi i rodině za podporu a všechnu péči! V neděli pokračujeme na Mistrovství České republiky v Čelákovicích!:)

Krásný den
Sonča

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>