Soňa Kvíčalová IFBB – představení

IMG_20160328_092627

Zdravím všechny fitness nadšence :). Jmenuji se Soňa, je mi 27 let, bydlím v Brně a budu Vám přinášet pravidelné články o fitness a zdravém životním stylu.

Mimo jiné jsem závodnice v bodyfitness, blogerka a milovnice fitness.

K cvičení a pohybu obecně jsem měla blízko již od mládí. Jezdila jsem na koni, dostala se k judu, chodila na fitbox nebo závodně tančila. K tanci jsem doplňkově chodila fitka s mamkou či kamarádkou. To bylo asi mé první setkání s fitness. V té době sem však nic nevěděla a ani se příliš nezajímala bohužel o stravu, která je nezbytnou součástí zdravého životního stylu.

Když jsem šla na vysokou školu, sportu jsem se věnovala opravdu jen sporadicky pro svůj pocit a protože mě cvičení bavilo. Nikdy jsem nebyla extra štíhlá, ale jelikož mě na vysoké škole neminuly četné party, nevyvážený jídelníček a málo pohybu, dopracovala jsem se k šílené nadváze, kterou jsem příliš nevnímala.

Když jsem se přestěhovala kvůli studiím do Brna, potkala jsem svého nynějšího partnera. Oba nás spojuje láska k fitness a tak jsme spolu začali pravidelně cvičit. Nejen chodit do fitka, ale věnovali jsme se také asi rok CrossFitu, běhání, zkusili si Spartan race a po nějaké době se k fitness opět vrátili, za což jsem moc ráda.

IMG_20160328_092628

V prosinci roku 2014 jsem se rozhodla dát svému koníčku smysl a rozhodla se najít si trenérku, která by mě na podzimní kondiční soutěže připravila. Shodou okolnosti v té době Petra Urbánková pořádala seminář pro začínající závodnice a vzala mě pod svá křídla.

V průběhu zhruba 6 měsíců jsem se připravila na své první závody, kterými byla kondiční soutěž Kubík Fitness Classic v Ostravě. Z této soutěže jsem si odvezla nejen svou první zlatou medaili, ale hlavně cenné zkušenosti a zážitky. Poznala jsem skvělé lidi, kteří se ve fitness světě pohybují a uvědomila si, že to je to, co mě opravdu baví.

Mou druhou soutěží, kterou jsem absolvovala také na podzim 2015 pak byl Smartlabs Cup Brno, kde jsem obsadila stříbrnou příčku a opět si odnesla mnoho zážitků a nových zkušeností.

Momentálně finišuji přípravu na Mistrovství Moravy a Slezska 2016, které se letos koná již 10.dubna v Dolním Benešově. Tímto bych ráda pozvala všechny fitness fanoušky na tuto skvělou událost.

Režim v přípravě je opravdu náročný a o to víc si vážím podpory svého partnera, který to semnou nyní nemá jednoduché. V přípravě cvičím 5 silových tréninků týdně, k tomu ranní kardio. To pak zařazuji ještě dvě odpoledne v týdnu. Cvičím nyní tedy denně dvoufázově.

jídlo

Mým primárním cílem pro tuto sezónu je nastoupit na pódium v lepší formě než na podzim 2015 a poprat se o postup na Mistrovství České republiky a samozřejmě o co nejlepší umístění.

Do budoucna se pak můžete těšit na články z konce mé přípravy, dojmy a zážitky ze soutěží a v po soutěžním období se samozřejmě se čtenáři ráda podělím o zdravé recepty a tipy do kuchyně. Samozřejmě vás nechám také nahlédnout do svého po soutěžního tréninkového režimu a jídelníčku, těšit se můžete na recenze suplementů či články z oblasti teorie fitness, ale to už dosti předbíhám.

Myslím, že na úvod by to stačilo

Makejte na svých snech a cílech a buďte trpělivý, nic se nezmění přes noc! 😉

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>