Penta Gym na turnaji v Rusku: 1 vítězství, 1 prohra

penta_michal

Kromě Bellatoru se pozornost českých fanoušků o víkendu upřela také na ruský Orenburg. Do sobotního turnaje tu nastoupili dva domácí borci z pražského Penta Gymu, Michal Vostrý a Filip Macek, které doprovázel trenér Daniel Barták.

Michal Vostrý nastoupil proti domácímu šampionovi z roku 2011 Muradu Mirzabekovi ve váze do 70,3 kilogramu. Mirzabekov je dlouholetým zápasníkem a netají se, že má v této disciplíně olympijské ambice. Kromě toho je také trenérem na vojenské akademii.

Mirzabekov využil své zápasnické zkušenosti a ve druhém kole dokázal nasadit Vostrému triangl, což znamenalo konec zápasu a prohru našeho borce. Mirzabekov tak přes své velmi kromné profesionální skóre (0-1) dokázal, že je velmi nebezpečným soupeřem-

Filip Macek ve váhové kategorii do 61,3 kilogramu bojoval proti dalšímu domácímu bojovníkovi Jevgeniji Lazukovovi se skóre 6-1. Do váhy Filip shazoval ze čtvrtečních 66 kilogramů, což se mu úspěšně povedlo (koneckonců, bývá zvyknutý shazovat před zápasem i mnohem větší váhy). Filip dokázal zápas ukončit hned v prvním kole na škrcení.

Michal Vostrý v současnosti figuruje na 11 místě velterové váhy v českém MMA žebříčku organizace MMAA s bilancí 6-4 a čtyřmi výhrami v posledních pěti zápasech. Filip Macek je pak dvojkou v bantamové váze se skóre 10-7-1.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>