Olympijský zápasník se představí v UFC

Cejudo

V roce 2008 vyhrál Henry Cejudo olympijskou medaili v zápase. 13. prosince bude debutovat v UFC, kdy se postaví proti Dustinovi Kimurovi, a to v bantamové váze – přes to, že doposud zápasil ve váze nižší. Před podpisem UFC ale dvakrát nedokázal do zápasu zhubnout, a potíže ho potkali i před jeho plánovaným debutem v UFC v srpnu. Ze zápasu musel být stažen, když si stěžoval na bolest svalů a nevolnost v důsledků shazování váhy. Dana White mu proto dal pro UFC podmínku: postup o váhu výš, nebo nic. V prosinci uvidíme, jak se bude zápasníkovi v nové váze dařit, a zda-li si zkazí své dosavadní skóre šestí výher a žádné prohry.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>