Nick Diaz dostal pětiletý zákaz

diaz_arrested_360_png

S těžko uvěřitelným verdiktem přišla včera antidopingová komise ve věci „dopingového“ nálezu Nicka Diaze (po zápase s Andersonem Silvou mu bylo v krvi nalezeno THC, tedy hlavní účinná látka marihuany, jejíž užíváním se Nick Diaz nijak netají). Diazovi byl udělen pětiletý zákaz činnosti a vysoká pokuta.

Vliv marihuany na výkon v kleci je sporný a pokud nějaký, pak spíše negativní. Pikantní je, že Diazův soupeř Silva byl pozitivně testován na zakázaná steroidy, které výkon prokazatelně zvyšují – a od komise si odnesl jen roční distanc. Jon Jones pozitivně testovaný na kokain dostal dokonce jen pokutu.

Na internetu se okamžitě objevila petice za zrušení zákazu pro Nicka Diaze. Za první den nasbírala přes šestnáct tisíc podpisů – podpořit ji můžete zde.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>