Není celozrnné pečivo jako celozrnné pečivo

518

Věnujete-li se posilování, pravděpodobně máte ve vašem jídelníčku zařazeno i celozrnné pečivo. Přemýšleli jste však někdy nad tím, zda konzumujete opravdové celozrnné pečivo nebo jeho pouhou náhražku? To co jíte, může totiž být pečivo z bílé mouky, které je obarvené dohněda. Celozrnné pečivo je tedy potřeba si vybírat a dávat si při jeho nákupu pozor.

Prvním problémem je rozdíl mezi cereálním a celozrnným pečivem. Slovo cereální znamená obilný, mnoho lidí si myslí, že cereální pečivo je pečivo celozrnné. Cereálním pečivem však může být rohlík z klasické bílé mouky, který je obarvený karamelem, popř. posypaný nějakými semínky. Jde o pouhý reklamní tah. Můžete se však setkat i s cereálním pečivem, které opravdu celozrnné je, což se však stává málo často, spíše je označeno jako celozrnné.

Dalším problémem může být označení „vícezrnné“ pečivo, což je pečivo, které musí obsahovat alespoň 5% jiných zrn než pšeničná či žitná zrna. Samozřejmě jde často opět o reklamní trik, pečivo musí být označené jako celozrnné. Například celozrnný chléb musí obsahovat 80% celozrnné mouky.

Kupujete-li často celozrnné pečivo, není od věci, přečíst si složení, pokud je to možné, a pak byste neměli naletět a budete mít možnost užívat si kvalitního celozrnného pečiva. I když některé pečivo jako celozrnné na první pohled vypadá, většinou celozrnné vůbec není, a když už je, tak pouze z několika málo procent.

V současné době je opravdu dobrým nápadem zřídit si domácí pekárnu. Domácí pekárny nyní nabírají na popularitě a není se čemu divit. Pokud si takovou pekárnu zakoupíte, budete vědět, co přesně jste do pečiva dali a budete moci péct pečivo dle vlastní chuti. Můžete zkoušet různé druhy celozrnné mouky, různá semínka apod. Další výhodou domácí pekárny je, že budete mít pečivo neustále čerstvé. Pečivo pro vás bude dostupné i v noci, o víkendech a o svátcích. Stačí, když budete mít doma potřebné ingredience, které jsou na pečení potřeba.

V téměř každém hypermarketu byste měli sehnat přinejmenším zabalený celozrnný chléb. Celozrnné pečivo je v současné době dostupnější než dříve, ale co si budeme povídat, zázrak s jeho dostupností to také není.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>