Nate Diaz se ještě letos vrátí do oktagonu

Nate-Diaz4

Nate Diaz je zpátky! Legenda lehké váhy, záporák, kterého fanoušci milují, se naposledy se v oktagonu představil 30. listopadu, kdy vyhrál TKO nad Grayem Maynardem. Pak o něm nebylo pár měsíců slyšet, až v dubnu vystoupil s poměrně ostrým prohlášením na adresu UFC a veřejně požádal, aby ho UFC uvolnilo ze smlouvy. Důvodem byly – jak také jinak – peníze. Nate podle svých slov od UFC dostává „směšné peníze.“

„Trénuji tvrději než kdokoliv v UFC. Když se podíváte na boxery, ty mají mnohamilionové kontrakty, ale já jsem větší tahák než boxeři. Je to trapné. Myslím, že v lehké váze jsem největší tahák vůbec. Myslím, že se mě snaží dostat z TOP 10. Všiml jsem si, že mě posunuli z pátého na šesté místo žebříčku, a to má nějaký důvod. Nedává to smysl,“ prohlásil tehdy na adresu UFC. Pak odhalil, že dostává 60 tisíc dolarů za zápas a stejně vysokou prémii za vítězství, což je v porovnání s jinými bojovníky ne několikanásobně, ale řádově méně.

Nicméně, obě strany došly zřejmě k dohodě, protože UFC oznámilo, že Nate Diaz bude 13. prosince na galavečeru UFC čelit Rafaelu dos Anjosovi. To nebude zrovna snadný soupeř, jak by se snad mohlo zdát: Z posledních osmi zápasů v UFC Rafael sedm vyhrál, poslední s bývalým šampionem Benem Hendersonem dokonce ukončil KO v prvním kole.

Nate Diaz se narodil 16. dubna 1985 jako Nathan Donald Diaz rodičům s mexickými kořeny. Zápasil ve Strikeforce a Pancrase v Japonsku, nejvíce známý je ale pochopitelně svým působením v UFC, kde vešel ve známost jako vítěz realitní show The Ultimate Fighter 5 a kde také zápasí jeho bratr Nick (se kterým ostatně od 14 let trénuje). Nate má v UFC na kontě 18 zápasů se skóre 11-7.

Oba bratři jsou také známi tím, že se na rozdíl od drtivé většiny ostatních UFC bojovníků nevěnují silovému tréninku (a vyhýbají steroidům), ale naopak intenzivně trénují vytrvalost v tradičním sportovním smyslu – konkrétně se věnují triatlonu. Jejich postavy nijak nevynikají nafouklými svaly, zato jsou v MMA světě vyhlášeni právě neuvěřitelným kardiem. Oba mají rádi také marihuanu a jinou zeleninu – jsou totiž dlouhé roky vegany.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>