Motivace ke street workoutu

calisthenicsmedrano-1050x583

Na fitness-fight.cz byly již zveřejněny určité články o venkovním posilování. Jednalo se hlavně o články, které vás měli informovat o základních workoutových cvicích a o tom, co to vlastně street workout je. Pokud stále nevíte, o co se jedná, přečtěte si tento článek: http://fitness-fight.cz/prichazi-cas-na-street-workout/, díky kterému budete více v obraze.

Dnes si povíme něco o tom, jak street workout vůbec vznikl, kde je nejrozšířenější a něco o známých osobnostech, které se mu věnují. Doufám, že vám tento článek přinese určitou dávku inspirace a budete tak motivováni k tomu s tímto typem posilování začít. Tak pojďme na to.

Venkovní posilování se začalo rozšiřovat převážně na konci minulého století v amerických ghettech. Asi nejznámější ikonou street workoutu je Hannibal for King. Právě on a další obyvatelé žijící v amerických ghettech začali s tímto typem posilování. Postupně se nimi inspirovali další a další lidé, hlavně kvůli tomu, že se jednalo o cvičení zdarma, což bylo pro chudší vrstvy poměrně důležité.

V SSSR se venkovní posilování taktéž rozšiřovalo v minulém století. Stavěly se tam hrazdy a bradla, aby mladí žili zdravým životním stylem. A jelikož se po pádu komunismu začaly rychleji rozšiřovat informace, začínal být street workout stále známější a známější. Na internetu se také pomalu začínala objevovat videa právě z amerických ghett.

V současné době je venkovní posilování rozšířené převážně ve východní Evropě, která má poměrně bohatou gymnastickou historii. Mnoho lidí zde navíc nechce utrácet za tamní na jejich poměry drahé posilovny a posilování zdarma je právě jedním z lákadel.

Hannibalovi by mohl konkurovat například Lazar Novovic, který se se street workoutem seznámil ve Srbsku, později se přestěhoval do USA a přestal se cvičení na kratší dobu věnovat. Brzy se tam však seznámil s Dusanem Djolevicem a cvičení opět zařadil do svého života. Díky Lazarovi a Dusanovi je po světě rozšířena komunita s názvem Bar Brothers, jejíž členové se navzájem podporují v tom, aby dosáhli co největších úspěchů.

„Nedostatek času je podle nás (Bar Brothers) pouhá výmluva. Pokud něco opravdu chcete, čas si uděláte, pokud ne, najdete si výmluvu. Měli byste tedy do toho jít a začít tvrdě trénovat. Průměrné výsledky můžete přeměnit na výjimečné.“
Dusan Djolevic

Další z velkých inspirací může být Frank Medrano, který se věnuje kalistenice od roku 2010 a jako vegan má neuvěřitelné výsledky. Frank Medrano je důkazem, že i s veganskou stravou můžete dosáhnout opravdu velkých úspěchů.

„Mnoho lidí si myslí, že osoby věnující se venkovnímu posilování necítí bolest, protože street-workoutové cviky vypadají opravdu jednoduše. Ale opak je pravdou, bolest studujeme a pak ji využíváme při tréninku.“
Frank Medrano

„Na vaší cestě k cíli jsou čtyři zastávky: vize, inspirace, akce a mise.“ Frank Medrano

A asi není dobré vynechat, kdo je největší street workoutovou ikonou u nás v České republice. To je podle mě Adam Raw, který tímto stylem posilování doslova žije a má mnoho úspěchů. Založil i komunitu s názvem RAW Workout, která má motivovat mladé lidi ke zdravému životnímu stylu, ale i k tomu, aby se celkově zamysleli nad svým životem.

„Moje filozofie je postavena na tom, že si myslím, že nepohodlí vytváří progress, zlepšení a pohodlí vytváří degeneraci a úpadek.“ Adam Raw

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>