MMA a doping

pierre

George St. Pierre odešel na odpočinek, přesto o sobě dal v MMA světě znovu vědět. V rozhovoru pro Blody Elbow označil za hlavní důvod svého odchodu z MMA bující doping a užívání drog podporujících výkon označil za největší problém tohoto sportu. Plně se vyslovil pro zavedení povinných dopingových kontrol, které v současnosti neprobíhají.

„Pokud chceme, aby byl náš sport široce uznávaný tak, jako baseball, hokej nebo fotbal, věřím, že zavedení dopingových testů je správná věc. Myslím, že je jen otázkou času, kdy na to dojde,“ řekl George St. Pierre s tím, že je rozhodnut za zavedení dopingových kontrol bojovat. „Opravdový bojovník musí respektovat svého soupeře a bojovat bez drog,“ dodal.

Že doping je v MMA velkým problémem ukázala i aféra po turnaji UFC 175, kdy Nevadská sportovní komise testovala po zápase Kevina Caseyho a našla v jeho vzorcích steroid drostanolone. UFC bojovníka dočasně suspendovala a vyjádřila Nevadské sportovní komisi plnou podporu.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>