Kontroverzní osobnost Filipa Grznára

grznar-5

V poslední době se Filip Grznár stal poměrně známou osobností kulturistiky. Některými lidmi je nenáviděn, některými je však naopak zbožňován. Velká část lidí ho označuje za arogantního a egoistického. Druhá strana však argumentuje tím, že Filip se nebojí projevit svůj názor. Je však potřeba projevovat svůj názor arogantně a povýšeně? Mnoho osob si myslí, že Filip by svůj názor měl projevovat slušně a neměly by s tím problém.

Grznár v současné době bydlí v Plzni a sportu se začal věnovat už jako malé dítě. V sedmi letech začal s řeckořímským zápasem a jako náctiletý se začal věnovat boxu a MMA, zároveň začal navštěvovat posilovnu. Grznár se chtěl sportem živit, což se mu podařilo a v současnosti pracuje jako osobní trenér. Za svou sportovní kariéru dosáhl několika úspěchů v kulturistice, jiu jitsu a MMA (např. třetí místo na mezinárodním poháru v jiu jitsu nebo titul mistra Čech v kulturistice v mužích – 2010, 2012).

U Filipa je zvykem, říkat věci na rovinu, patrně mu je jedno, zda někoho urazí nebo co si o něm někdo bude myslet. Grznár je často nenáviděn lidmi, kteří se věnují physique kulturistice. Lidé co dělají physique, nemají podle Filipa genetické předpoklady. Řekl o nich, že jsou to „buzeranti“ a nejsou to chlapi.

Přinejmenším zajímavý je i Grznárův názor na sacharidy, doporučuje poměrně nestandardní způsob konzumace sacharidů. Na svém youtube kanálu o sacharidech řekl: „Sacharidy do stravy nepatří v tý míře, v který je žerete vy, proto taky vypadáte, tak jak vypadáte“. Doporučuje 300 gramů sacharidů na den pro cvičícího člověka. Podle něj je naprosto jedno, zda budete konzumovat rychlé (ovoce, sušenky…) nebo pomalé sacharidy (rýže, těstoviny, vločky…). Doporučuje jíst ovoce, sladké pečivo, sušenky, čokolády a další věci, to využívá v dietě a má to na sobě vyzkoušené. O lidech, kteří tuto teorii zpochybňují, řekl: „Prostě já předložil důkaz, že to tak je – tečka.“ Je však potřeba dodat, že záleží na tom, zda rychlé sacharidy konzumuje naturální kulturista nebo kulturista, který bere anabolické steroidy. Grznár naprosto otevřeně mluví o anabolických steroidech, přiznal, že je bere a nezajímá ho, co si o něm lidé myslí.

grznar-4

Na facebooku byla dokonce založena skupina s názvem „Grznárové citáty – Pridaj sa“. Tato skupina v současnosti čítá téměř 5000 členů a je určena hlavně fanouškům Filipa Grznára. Na youtube jsou i videa s názvem „Filip Grznár – Hlášky“. Celkově je obdivován poměrně velkou základnou lidí, hlavně protože se nebojí říct, co si myslí.

Nebojí se urážet různé skupiny lidí a jak už jsem zmínil, urazil physique kulturisty, ale uráží např. i homosexuály nebo vegany. O veganech řekl: „Když někdo bude obhajovat veganský způsob života, je debil!“ Kritizuje i full body trénink, prohlásil: „Full body je hovadina jako kráva, kdo to uznává, je jenom blb a ví o cvičení totální h*vno.“ On Filip urazil snad většinu obyvatel České republiky. Jeho názor na hudbu je také nekompromisní, protože řekl: „Nechápu, jak některý lidi můžou poslouchat house vole, techno a takovýhle k*ndoviny dementní ty vole, prostě jsem metalovej.“

Otázkou je však také to, zda Filip toto všechno myslí vážně nebo je to pouze jeho taktika, jak se zviditelnit. Takto kontroverzní kulturista se na české scéně snad nikdy předtím neobjevil. Sám o sobě řekl, že se považuje za trochu zvláštní osobnost a za rebela. Je rád, že ho mnoho lidí podporuje a bude se snažit ve svých činnostech pokračovat.

Na závěr bych chtěl dodat, že tento článek vám měl částečně pomoci vytvořit si na Filipa názor, ať už je jakýkoliv. Myslím, že by nebylo moc objektivní, projevovat zde, co si máte myslet, jak se říká, „každý má svojí hlavu“.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. klara.jandlova@gmail.com' klaris napsal:

    No já ho beru jako komickou postavu, některý tipy na cviky má dobrý, to je vše 😀 obdivujou ho primitivové a jim taky přizpůsobil svou prezentaci, což je pro jeho popularitu super. K tomu, že doporučuje nesmysly ve stravě, a kolikrát až protimluvy, měl ale nedávno připomínku můj známý, který AS užívá. Říkal, že jeho tělo funguje úplně jinak, když zrovna prochází kúrou, a pak jsou Filipovy „rady“ účinné….pro normálního člověka ale ne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>