Kevin Levrone

1280x720-Q9o

Kevin Levrone je jméno, které řada lidí věnující se posilování nezná. Přitom se jedná o jednoho z nejúspěšnějších kulturistů historie. Pojďte si o této legendě přečíst více!

Kevin se narodil v americkém Baltimore. Byl vychováván italsko-americkým otcem a afroamerickou matkou. Oba dva jeho rodiče však zemřeli na rakovinu, když byl ještě mladý. Byl nejmladším dítětem z rodiny, měl 5 sourozenců – dva bratri a tři sestry. Poprvé šel do posilovny, když viděl svého bratrance přicházejícího domů z vojny. Viděl v jaké je kondici a rozhodl se tak, že se sebou začna něco dělat. Proto se začal věnovat posilování.

„Tak velcí jak je jen možné, budete, pokud se stanete tak silnými, jak je jen možné. Když jsem se začal věnovat posilování, šel jsem do posilovny s otázkou, kolik maximálně zvednu na bench-pressu, jakou mám maximálku na dřepu a při mrtvém tahu. Takto jsem objevil, jak rychle se může zvýšit moje síla. A to mi pomohlo být ještě silnějším.“ Kevin Levrone

Na výšku měří 179 centimetrů, mimo sezónu se jeho váha pohybovala kolem 100 kilogramů. Jeho soutěžní váha pak byla 110 až 115 kilogramů. Jeho rekord na bench-press je zvednutých 240 kilogramů. Ohromující byl například i jeho obvod bicepsu, který sahal až k 60 centimetrům.

Kariéra

Svou profesionální kariéru započal v roce 1991, kdy zvítěžil na soutěži NPC Nationals v těžké váze. To byl pro něj dost dobrý start. V roce 1992 se poprvé účastnil Mr. Olympia, kde se umístil na druhém místě. Mr. Olympia se pak účastnil ještě několikrát, ale nikdy se mu nepovedlo tuto soutěž vyhrát.

„Něvím, co mi přinese budoucnost, ale chci být připravený na to, až přijde.“

Sice se mu nikdy nepodařilo umístit se na první místě Mr. Olympia, za to se však úspěšně účastnil jiných soutěží. Například v roce 1994 a 1996 se umístil na prvním místě v soutěži Arnold Classic.

Pak přicházela řada vítězství a úspěchů. Zlomový byl až rok 2004, ve kterém se Levrone nemohl účastnit soutěží kvůli roztržení menisku v koleni. Od té doby až do roku 2015 se profesionální kulturistice nevěnoval. Věnoval se například tenisu a golfu. Stejně tak má zálibu v hudbě.

Není od věci zmínit, že po skončení jeho kulturistické kariéry hrál ve dvou filmech a dvou seriálech. Jedná se o film Maximální rychlost a Backlash. Tyto filmy však nemají zrovna dobré hodnocení. Zahrál si i v seriálech Burning Hollywood a Vtipálkové Crank Yankers.

 

Návrat

Ke kulturistice se vrátil až v roce 2016, kdy se opět zúčastnil soutěže Mr. Olympia. Umístil se na 17. z 19 míst. Levrone dokonce řekl, že i přestože si uvědomuje, že je už starší, má úmysl zvítěžit. Není podle něj možné chystat se na profesionální závody bez touhy po triumfu. Jak se bude jeho kariéra vyvíjet dál, je otázkou.

Můžete ho sledovat na jeho instagramu: kevinlevrone nebo na facebookové stránce The Official Kevin Levrone. Na instagram přidává příspěvky převážně z jeho kulturistické kariéry, občas se však objeví i něco, co se týká jeho osobního života. Kromě toho v roce 2016 spustil web TeamLevrone.com pro online trénink a v roce 2015 suplement zvaný „Kevin Levrone Signature Series“, který je dostupný v řadě evropských zemí.

 

Závěr

Kevin Levrone byl pro kulturistiku rozhodně obrovským přínosem. Přestože se mu nepodařilo ani jednou vyhrát Mr. Olympia, jedná se o jednoho z legendárních kulturistů. A zároveň je tento člověk důkazem toho, že jedna soutěž nesvědčí o tom, zda jste něco dokázali nebo ne. Tento člověk totiž rozhodně něco dokázal. A to hodně.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>