Kdo to byl Zyzz ? Otec estetičnosti ? Ano či ne ?

zyzz

Myslím si, že mnoho z vás o tomto bodybuilderovi již slyšelo. Mnoho lidí si sice uvědomuje, že jde o dost kontroverzní postavu, ale ani pořádně neví proč. Zyzz měl krátký život (1989-2011), zemřel na selhání srdce. Často bývá obdivován pro svou velice estetickou postavu. Bývá však často i kritizován, především kvůli jeho životnímu stylu.

Zyzz se sice narodil v Rusku, ale jeho celá rodina se přestěhovala do Austrálie, kde vystudoval střední a vysokou školu. Předtím než se začal věnovat posilování, byl dost hubený a sportům se nějak zvlášť nevěnoval. Zpočátku býval v posilovně klidně i 4 hodiny denně, radil se s trenéry a podobně. A pomohlo mu to získat dost znalostí.

Aziz Šaveršijan se předtím než byl slavný, veřejně přiznal k tomu, že užíval anabolické steroidy. Později to však začal popírat. Jeho bratr byl kvůli přechovávání anabolických steroidů dokonce zatknut. Po internetu dokonce kolují informace, že samotný Zyzz užíval kokain a jiné tvrdé drogy, což však samozřejmě nemusí být pravda. Určitě se však nevyhýbal užívání lehkých drog, alkoholu a dalším podobným omamným látkám.zyzz2

Jakmile začal Zyzz posilovat a byly vidět nějaké výsledky, stával se postupně známějším. V roce 2011 před jeho smrtí měl na facebooku zhruba šedesát tisíc fanoušků. Dostával různé dotazy o cvičení, a proto se rozhodl napsat knihu, kterou pojmenoval „Zyzz’s Bodybuilding Bible“. V této knize shrnul veškeré své dosavadní vědomosti o kulturistice. V roce 2011 založil také svou vlastní proteinovou značku zvanou „Protein of the Gods“ a založil také značku oblečení. Své produkty proslavil právě na facebooku.

Aziz byl zajímavý i svou povahou. Byl to velký pohodář, který si z ničeho nedělal velkou hlavu a nekazil žádnou srandu. Zajímavý byl i jeho přístup k různým festivalům a dalším akcím. Miloval elektronickou hudbu a na rozdíl od jiných kulturistů to byl velký „pařič“. Otázkou je, zda se může kulturistika slučovat s alkoholem, drogami a podobně. I přesto od svých fanoušků získal přezdívku „Son of Zeus“, často bývá také považován za otce estetičnosti.

Zyzz zemřel 5. srpna 2011 na dovolené v Thajsku, kde mu selhalo srdce a v nemocnici už se ho nepodařilo oživit. Pravdou je, že mu lékaři na srdci našli vrozenou vadu, mnoho lidí se však přiklání k jiné verzi. Podle mnohých mu selhalo srdce kvůli nadbytečnému užívání steroidů a celkově jeho životnímu stylu. Sice mu lékaři našli vrozenou vadu, ale mnoho lidí se domnívá, že nadměrné užívání steroidů mohlo k samotnému selhání srdce dopomoci. Do samotného Thajska se prý vydal právě kvůli velké dostupnosti steroidů.

zyzz3

Po smrti se o něm začalo více mluvit a na své facebookové stránce rychle získal zhruba tři sta tisíc to se mi líbí. Na internetu, hlavně na youtube můžete stále najít jeho různá videa a udělat si o něm tak obrázek.

Na závěr bych rád dodal, že Zyzz je pravděpodobně největším idolem tzv. Aesthetics. Na aesthetics má mnoho kulturistů negativní názor a je jen na vás, jaký si uděláte vy. V případě Azize šlo spíše o to, že se chtěl líbit ostatním a propagoval svoje tělo prostřednictvím sociálních sítí a youtube. Na druhou stranu chce hodně lidí vlastní kousek slávy.

Jedna strana lidí říká, že šlo o jedinečného člověka, který měl svůj vlastní styl života, nezajímal se o to, co si myslí druzí a vydal se svým vlastním směrem. Dále někteří lidé říkají, že dokázal, že se dá vybudovat pěkná postava, přestože člověk pije a bere lehké drogy. Druhá strana však de facto říká, že šlo o feťáka, který chtěl jen ukojit svoje ego. Je jen na vás, k jaké straně se vy přikloníte a jaký si uděláte názor.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>