Kdo sesadí Rondu Rousey z trůnu?

gina-carano

Největší otázkou stran žen v UFC je, kdo sesadí z trůnu suverénně vládnoucí královnu Rondu Rousey. Již delší dobu se mluví o super-zápasu s Cris Cyborg, která zatím zápasí v jiné váze, nicméně již začala dělat kroky k tomu, aby shodila a mohla se s Rousey utkat. Případný zápas již doprovází silná slova, pro které Rousey nejde nikdy daleko.

V reálnější podobě se jevil zápas s jinou legendou, Ginou Carano (na fotografii). Do nedávna kolovali zvěsti o jejím návratu do UFC, které přiživil Dana White s tím, že smlouva s Carano je na spadnutí. To ale právě rozptýlil její manažer s tím, že do konce roku je Carano vyblokována svým působením v Hollywoodu. S Robertem De Nirem, Davem Bautistou a Kate Bosworth tam natáčí film Bus 657, kde hraje policistku bojující proti dvěma gangsterům, snažícím se během loupeže v kasinu unést dva autobusy s rukojmími. Na konec roku prý má již domluvené natáčení dalšího filmu. Její návrat do oktagonu tak, pokud vůbec, neproběhne dříve než někdy v roce 2015.

Po víkendovém turnaji UFC 178 je již jasné, že proti Rousey (9:0) jako první nastoupí Cat Zingano, jejíž bilance je podobně působivá – 9:0. Zingano již proti Rousey nastoupit měla, v rámci reality show The Ultimate Fighter, když v roce 2003 knockoutovala Mieashu Tate. Pak si ale ošklivě poranilo koleno, takže proti Rousey nastoupila právě Tate.

Zápas se uskuteční v lednu, buď na UFC 182, jehož tahákem je titulový souboj Jona Jonese a Daniela Cormiera, nebo na UFC 183 se „zápasem století“ mezi Andersonem Silvou a Nickem Diazem.

Po lednovém zápasu má Ronda Rousey domluvené další angažmá v Hollywoodu, a prezident UFC Dana White s ní počítá na další zápas hned v březnu.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>