Je to oficiální: Ronda Rousey vs. Cat Zingano na UFC 182!

RouseyZinganoMandelSherdog-e1366247869484

Očekávaný titulový zápas doposud (ale již ne na dlouho) jediné ženské váhy v UFC, bantamové, byl včera potvrzen prezidentem UFC Danou Whitem. 3. ledna se tak na UFC 182 utká úřadující šampionka Ronda Rousey s vyzývatelkou Cat Zingano.

Dvaatřicetiletá Cat se do UFC po roční vrátila ve velkém stylu, když ve třetím kole vyhrála TKO nad Amandou Nunes. Před tím ve finále reality show The Ultimate Fighter porazila Mieashu Tate, také na TKO, což se se v UFC v ženské kategorii stalo historicky poprvé. I přes to se o titul s Rondou utkala právě poražená Miesha – Cat totiž utrpěla úraz kolene a musela na operaci.

V žebříčcích figuruje jako dvojka mezi ženami, právě po Rondě. Ronda, známá svými „velkohubými“ prohlášeními, před zápasem s Cat zatím brzdí. Na svém FB profilu zatím napsala, že ke Cat Zingano cítí respekt, ale ten že ustoupí snaze přerušit její sérii samých výher. „Ale zápasy jsou chaotické – nevíte dne ani hodiny,“ napsala Ronda.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>