Jaký vybrat protein ?

protein-powder

Pokud jste se rozhodli, že si koupíte protein a nevíte si rady s jeho výběrem, je tento článek určený právě vám. Na trhu je velice široká nabídka proteinových přípravků a většina rekreačních cvičenců nemá tolik času, aby několik hodin studovala, jaký protein si vybrat.

Proteiny ve formě potravinových doplňků se nejčastěji vyrábějí ze syrovátky, kaseinu, hovězího masa, vajec či sóji, a samozřejmě existují i směsi z těchto zdrojů. Každá bílkovina z jednotlivé suroviny má svoje specifické vlastnosti.

Nejvyužitelnější jsou syrovátkové (whey) proteiny. Syrovátkové bílkoviny se rychle vstřebávají do svalů. Tyto bílkoviny jsou navíc bezproblémově a rychle stravitelné a jejich využitelnost je opravdu vysoká. Syrovátkový protein dokáže tělo spotřebovat během několika hodin, a proto se nehodí tento doplněk stravy užívat před spaním.

Chcete-li doplněk stravy užívat před spaním, je pro vás vhodný kaseinový protein. Kaseinový protein se do těla vstřebává zhruba osm hodin, což je výborné pro zlepšení regenerace po náročném tréninku.

Méně známý je tzv. beef protein, který vzniká z hovězího masa. V poslední době je o tento doplněk stravy mnohem větší zájem než dříve. Někteří lidé lépe tráví právě hovězí bílkoviny než bílkoviny syrovátkové. Dalším důvodem pro zakoupení tohoto proteinu může být rozdílné aminokyselinové spektrum oproti ostatním proteinům.

Existují i další, méně známé proteinové přípravky vyrobené z jiných surovin. Jednou z méně známých surovin pro výrobu proteinů ve formě doplňku stravy jsou vejce. Vaječné proteiny jsou dobré pro zpestření vašeho jídelníčku. Posledním zdrojem bílkovin, který zmíním je sója. Sójové bílkoviny nejsou pro nabírání svalů moc vhodné, samozřejmě, že mohou být vhodné např. pro vegany. Existují i vícesložkové proteiny, které nejsou moc často doporučovány.

Doufám, že nyní nebudete mít s výběrem proteinu problém. Samozřejmě nesmíte zapomenout na to, že jakýkoliv doplněk stravy nenahradí pevnou stravu.

Kompletní nabídku proteinů najdete u nás na eshopu v sekci Proteiny

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>