Jaké náčiní na posilování koupit domů?

dumbbell

Jaké náčiní na posilování koupit domů?

Nebaví vás neustále platit za posilovnu? Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si mohli udělat domácí posilovnu nebo si alespoň domů koupit nějaké činky? V tomto článku se dozvíte, jaké základní vybavení je potřeba ke cvičení doma k plnohodnotnému tréninku.

V prvé řadě je potřeba určit si, jaký máte rozpočet. Předpokládám, že se vám do posilovacího náčiní nechce investovat desítky tisíc. Pojďme si tedy říct, co koupit, když máte k dispozici jen pár korun a co koupit, když na domácí posilovně nechcete moc šetřit.

Varianta 1 – co nejlevněji

Pokud chcete opravdu ušetřit co nejvíce peněz, ale nakoupit efektivně, pak bych vám doporučil následující náčiní. V prvé řadě dvě nákladací jednoruční činky, které vyjdou maximálně na 1000 korun. A pokud budete šetřit koupíte je i levněji. Doporučuji podívat se např. na nějaký bazar nebo na aukro. Na aukru pořídíte nové jednoruční činky 2×20 kilogramů za 800 korun i s poštovným. K tomu bych pak doporučil koupit si gymnastický míč, který vám poslouží jako náhrada lavice na tlaky s jednoručkami a podobně. Gymnastický míč vyjde zhruba na 200 až 500 korun.

I kdybych tedy počítal s maximální cenou, za celý tento set zaplatíte 1500 korun. Pokud budete šetřit, pak se vejdete do pouhé tisícikoruny. A věřte nebo ne i s tímto náčiním se dá dosáhnout určitého úspěchu. A až vás to jen s jednoručkami a míčem přestane bavit, pak si můžete dokoupit další náčiní.

Varianta 2 – zlatá střední cesta

Chcete-li investovat o něco více, pak by vaše výbava mohla vypadat zhruba takhle: 2 nakládací jednoruční činky, 1 obouruční nakládací činka, gymnastický míč a hrazda. Nejlepší bude, když využijete nějaké levnější nabídky a koupíte set, který zahrnuje jak jednoruční činky tak obouruční činku. Takový set vás vyjde na 2000 až 3000 korun. K tomu gymnastický míč za již zmíněných 200 až 500 korun. A hrazda. Můžete si koupit hrazdu do dveří (pokud nemáte dřevěné futra). Hrazda do dveří vás vyjde na necelých 400 korun.

Kdybych počítal s maximální cenou, pak to je dohromady 3900 korun, ale budete-li se snažit nakoupit ekonomicky, pak může být cena veškerého náčiní o více jak 1000 korun nižší.

Varianta 3 – když už, tak už

Pokud jste se rozhodli, že na posilování nebudete šetřit a jste ochotni dát více peněz, pak byste si mohli koupit následující náčiní: 2 nakládací jednoruční činky, 1 obouruční nakládací činku, multifunkční posilovací lavici a hrazdu. Jak už jsem uvedl set činek vás vyjde na 2000 až 3000 korun. Hrazda do dveří na necelých 400 korun. Největší investicí je zde multifunkční posilovací lavice, za kterou dáte zhruba 5000 korun. Samozřejmě i na posilovací lavici můžete ušetřit a to opět, pokud koupíte již použitou.

Dohromady tato sestava vychází zhruba na 8400 korun. Ale i taková investice se vám za nějaký čas vrátí. Je potřeba si uvědomit, že jeden vstup v posilovně vás vyjde zhruba na 70 korun. Chodíte-li do posilovny 4x týdně, pak je to 280 korun za týden, což je 1120 korun za měsíc. Tato investice by se vám při těchto faktorech vrátila za 7,5 měsíce. To není špatné ne?

A pokud byste chtěli investovat ještě více, pak si můžete dokoupit stojan na dřepy. Ten vás může vyjít na 1000 korun, ale i na mnohem více, záleží jaký typ koupíte.

 

 

Zmínil jsem 3 varianty a každá má něco do sebe. Nejvíce omezená je varianta číslo 1, kterou bych doporučil pro lidi, kteří občas nestíhají posilovnu a musí si tak trénink odcvičit doma. Pořádný trénink v posilovně však toto náčiní nejspíše nenahradí. Následující 2 varianty by pak už měly být efektivnější.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>