Jak si vyrobit boxovací pytel doma

tirebag

Autor: Ross Enamait

Trénink boxu a trénink na těžkém pytli jsou v zásadě synonyma. Pokud trénujete box, můžu bez problému napsat, že nejspíš strávíte dost času u boxerského pytle. A pokud ne, není to proto, že byste nechtěli. Možná žádný nemáte. Pokud je tohle ten důvod, můžete si boxerský pytel vyrobit doma, aniž byste se zadlužili.

Doma vyrobené pytle nejsou v boxu ničím novým. Spousta tělocvičen nemá peníze a je pro ně nezbytné přicházet s nízkonákladovým řešením. Boxovací pytel z pneumatik je krásným příkladem. Použité pneumatiky není problém získat zdarma. Stačí je sešroubovat k sobě a zavěsit je. To je možné vlastně kdekoliv. Fotka níže je z Kolumbie. Jak vidíte, pytel je plně funkční a funguje i venku.

Pneumatiky mohou být sešroubovány i tak, že si vyrobíte pytel na trénink zvedáků. Dva příklady najdete na videu níže. První na začátku videa, druhá varianta v čase 2:00. První varianta je skvělá pro trénink zvedáků, druhá pro trénink háků.

Co se týká sešroubování pneumatik, není nic jednoduššího. Video návod najdete níže.

Na závěr je možné říct, že je možné doma vyrobit kvalitní boxovací pytel za cenu pár šroubů a matiček. Pytel bude voděodolný a nezničitelný. Prospějete i životnímu prostředí, protože zužitkujete staré, jinak nepotřebné pneumatiky. Pokud hledáte levný boxovací pytel, s pneumatikami nemůžete šlápnout vedle.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. daniel292002stastny@gmail.com' Daniel napsal:

    Dobrý den, nevíte, jak se říká té věci která je v posledním videu (v návodu na sešroubování) v 49 sekundě?? Předem děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>