Frank Medrano: guru kalisteniky

frank_medrano

Frank Medrano je jednou z nejlepších kapacit na poli kalisteniky. Jeho videa jsou inspirací pro statisíce lidí po celém světě a neutuchajícím zdrojem údivu nad tím, co všechno může lidské tělo dokázat. Jedním z jeho hlavních hesel je, že nikdy není pozdě na to, začít.

Sám začal trénovat před pouhými osmi lety. Chtěl se dostat do formy poté, co viděl sám sebe a své tělo, jak je rok od roku v horším stavu. Bylo mu trapně, když nedopnul ani košili. Byl stále unavený, pomalý a slabý. Pak se mu jednoho dne v hlavě rozsvítilo. Chtěl se stát větším, rychlejším a silnějším. Začal se věnovat cvičení se svou vlastní vahou, kalistenice. Běžně trénuje šest dní v týdnu, dvě hodiny denně.

Kalisteniku popisuje takto: „Používáte pouze váhu vlastního těla, pracujete sami se sebou. Zdokonalujete techniky dřepů, výskoky, výpady, schopnost pevně se držet tyče, vydržet, dostat se nahoru a dolů. Tohle je trénink, který vám umožní čelit velkým výzvám, nejen ve sportu, ale i v práci a v životě. Kalesteniku lze také provézt kdekoliv a kdykoliv, doma nebo venku, v práci, ve škole, ve dne nebo v noci. Bez ohledu na to kde jste, máte k dispozici účinnou metodu tréninku! Jde o to, že můžete efektivně cvičit kdykoliv budete chtít. Vaše tělo nemá otevírací dobu! Pro mnohé je kalestenika dostatečná k podpoře fitness, zdraví a dobré postavy. V některých případech budou nezbytné věci jako jsou židle, zdi, krabice, tyč, atd.. Nicméně ve většině případů máte svoji posilovnu vždy s sebou! Já sám také používám činky, ale má každodenní rutina je naplněna hlavně kalestenikou.“

Jak jde takové tréninkové tempo vydržet? „Nastavil jsem si své vlastní reálné cíle. Moje mysl, je už vyškolená, že můžu dělat, co chci, pokud opravdu chci. Každý trénink pro mě musí být výzva. Chci být v té nejlepší možné kondici. Moje odhodlání a vývoj mě udržují motivovaného. Důslednost je nutností pro postup jak v tréninku, tak mimo něj. Kde není důslednost, není ani motivace,“ odpovídá Frank.

Pro začátečníky má Frank tři následující rady:

1. Pevné rozhodnutí. Čím pevnější budete ve svém rozhodnutí, tím větší budete dělat pokroky k dosažení vašich cílů.

2. Správná výživa a superfoods.
 To bych chtěl zdůraznit především. Bez ohledu na to, jak tvrdě trénujete, nezískáte skutečnou fitness postavu, pokud se nebudete řídit správným výživovým plánem.

3. Kardio (HIIT). Aby váš metabolismus spaloval tuky, musíte do svého tréninkového plánu zařadit pravidelné kardio. Bez kardia není nic, co by vás táhlo nahoru.

A úplně nakonec přidává i základní trénink pro začátečníky:

10 přítahů
10 kliků
10 zvedání nohou v leže
30 dřepů
30 sekund visení na hrazdě
10 kliků na bradlech

Jde o kruhový trénink; celý kruh opakujte čtyřikrát.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. 15.9.2014

    […] Nastavil jsem si sve vlastni realne cile. Moje mysl, je uz vyskolena, ze muzu delat, co chci, pokud opravdu chci. Kazdy trenink pro me musi byt vyzva. Chci byt v te nejlepsi mozne kondici. Moje odhodlani a vyvoj me udrzuji motivovaneho. Duslednost je nutnosti pro postup jak v treninku, tak mimo nej. Kde neni duslednost, neni ani motivace, odpovida Frank. For the original version including any supplementary images or video, visit http://fitness-fight.cz/frank-medrano-guru-kalisteniky/ […]

  2. 18.1.2015

    […] Frank je mnohými zván mistrem kalisteniky. Co to znamená? Frank Medrano necvičí na posilovacích strojích. Pracuje pouze s vlastním tělem a jeho vahou. Máte pocit, že to vypadá příliš jednoduše? Frank o kalistenice řekl toto (více v přiloženém odkazu zde): […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>