Fitness rukavice

wl-glove-black-1

Pokud už nějakou dobu navštěvujete posilovnu, nejspíše jste si všimli, že lidé v posilovně se dají rozdělit na dvě skupiny. První skupina lidí nosí rukavice na posilování a druhá ne. Má smysl pořizovat si fitness rukavice? Jaké jsou výhody fitness rukavic? Odpovědi na tyto otázky, ale i další informace se dozvíte v tomto článku.

Má smysl pořizovat si fitness rukavice?
Na tuto otázku je poměrně jednoduchá odpověď. Pokud vám vadí mozoly na rukou, pak byste si rukavice na posilování určitě měli pořídit. Pokud vám mozoly nevadí a rukavice vám jsou nepříjemné, pak si je samozřejmě nemá smysl pořizovat.

Pak se tu však najde ještě poměrně velká skupina kulturistů, která nenosí rukavice, ale snaží se jejich funkci suplovat pomocí magnézia, molitanů a různých gripů. To je samozřejmě také jedna z možností. Tady však není od věci zkritizovat nepraktičnost. Máte-li rukavice na posilování, prostě si je nandáte před tréninkem a nemusíte celý trénink nic řešit. Pokud se však nechcete o nic starat, pak jsou rukavice správnou volbou.

Jak si vybrat ty nejlepší fitness rukavice?
V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že rukavice na posilování by měly být kvalitní a je tak potřeba hledět spíše na kvalitu než na cenu. Koupíte-li si levné rukavice, které budou stát okolo 100 korun, během prvního tréninku pravděpodobně zjistíte, že jste neudělali zrovna dobrou koupi (i když výjimka potvrzuje pravidlo). Samozřejmě to však neznamená, že musíte do rukavic investovat několik tisíc korun.

Kvalitní fitness rukavice pořídíte většinou za několik set korun. Budete-li si rukavice kupovat v kamenném obchodě, pak byste si je určitě měli vyzkoušet. Pokud se rozhodnete pro nákup z eshopu, kde jsou rukavice většinou o něco levnější, zjistěte si, jaká je vaše velikost a tu si pak následně objednejte. Dobře vybrané rukavice by vám pak měly dobře padnout a měly by být maximálně pohodlné.

Většině lidí vyhovují rukavice, které mají otevřené prsty. Můžete si tak být jisti, že i v rukavicích budete moci s prsty pohybovat, jak budete potřebovat. Tyto díry v rukavicích rukavicím také umožní dýchat, což určitě oceníte.

Na trhu je opravdu široká škála různých fitness rukavic a záleží na vašich prioritách. Nebudou-li vám vadit zpocené ruce a špatná kvalita, pak si klidně kupte ty nejlevnější rukavice. Pokud naopak chcete něco extra, pak si budete muset hodně připlatit. A pak je tu zlatá střední cesta, kterou pravděpodobně zvolí většina z vás.

Příkladem kvalitních rukavic mohou být například Fitness rukavice CHIBA IRON 2, které jsou vyrobeny z materiálu Spandex a Clarino, což jsou materiály, které při náročném tréninku určitě uvítáte. Rukavice se pyšní i anatomicky tvarovanou gelovou vycpávkou dlaně, která je vyrobena z vysoce kvalitního silikonového gelu.

Z levnějších rukavic pak mohou být výbornou volbou Fitness rukavice CHIBA s omotávkou – Wristguard, které se od ostatních rukavic odlišují hlavně tím, že mají neobvyklé dvojité zapínání na suchý zip. Máte tak pevně zafixované zápěstí a můžete zdokonalit svůj silový trénink.

Zmínil jsem pro příklad pouze dva různé páry rukavic, ale na trhu jich samozřejmě můžete najít mnohem více. Nevyhovují-li vám rukavice, které fixují zápěstí, pak si samozřejmě můžete koupit rukavice, které zápěstí nefixují. Je to hlavně o tom, co vyhovuje vám, a jaké jsou vaše priority.

Pokud jste se rozhodli, že si fitness rukavice pořídíte, pak bych vám rád popřál, ať si vyberete co nejlépe a jste s rukavicemi spokojeni.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>