Dvacátá, čistě ženská série The Ultimate Fighter začala!

tuf20

Přesto, že se včera nekonal žádný turnaj, šlo o svátek pro všechny příznivce UFC. Odstartovala totiž nová série legendární reality show The Ultimate Fighter (TUF). TUF je velmi populární i mezi těmi, kteří UFC nějak pečlivě nesledují – jde totiž o MMA verzi Mortal combat naživo. Představuje se v něm 16 bojovníků, kteří bojují v eliminačních zápasech o kontrakt do UFC.

Letos to je ale trochu jinak. A nejen tím, že jde o čistě ženskou sérii, ve které se představí šestnáct nejlepších bojovnic – alfa-samic. Zvláštností je, že všechny bojovnice jsou z jedné jediné váhové kategorie (48-52kg). Vítězka této jubilejní dvacáté série TUF si tak odnese rovnou titul šampiónky, nejlepší z nejlepších. To tu ještě nikdy nebylo.

Reality show je samozřejmě založená na příběhu, a toho se nám v TUF dostane. Mezi účastnicemi je uprchlice z Iráku, holka, co se narodila jako sirotek v Rusku, oběť zneužívání a domácího násilí nebo holka, co se potácela v klinických depresích. A mohli bysme pokračovat… Některé účastnice si na našich stránkách brzy představíme.

Soutěžící jsou tradičně rozděleny na dva týmy. Ty vedou Anthony Pettis, úřadující šampion UFC v lehké váze, a Gilbert Melendez, bývalý dvojnásobná šampion Strikeforce. Rozdělení týmů je následující:

Team Pettis:
Carla Esparza
Randa Markos
Joanne Calderwood
Alex Chambers
Jessica Penne
Felice Herrig
Justine Kish
Aisling Daly

Team Melendez:
Angela Hill
Tecia Torres
Emily Kagan
Rose Namajunas
Lisa Ellis
Heather Jo Clark
Bec Rawlings
Angela Magana

Rozdělení do prvních zápasů:
Carla Esparza (č. 1) vs. Angela Hill (č. 16)
Randa Markos (č. 14) vs. Tecia Torres (č. 3)
Joanne Calderwood (č. 2) vs. Emily Kagan (č. 15)
Alex Chambers (č. 10) vs. Rose Namajunas (č. 7)
Jessica Penne (č. 4) vs. Lisa Ellis (č. 13)
Felice Herrig (č. 6) vs. Heather Jo Clark (č. 11)
Justine Kish (č. 9) vs. Bec Rawlings (č. 8)
Aisling Daly (č. 5) vs. Angela Magana (č. 12)

První zápas Tecia Torres (Team Melendez) vs. Randa Markos (Team Pettis) skončil vítězstvím Randy Markos. Ve hře je tedy již jen 15 závodnic.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>