Conor McGregor

Conor-McGregor-561882

Conor McGregor je irský bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA). Jedná se o člověka, který se vypracoval téměř z ničeho. Možná i z toho důvodu je tolik oblíbený. Především to ale bude kvůli jeho neuvěřitelným výkonům. Pojďte si o Conorovi přečíst více!

McGregor se narodil v roce 1988 v Dublinu. Nejedná se však o jediné dítě, Conor má totiž dvě sestry – Erin a Aoife. Jako malý hrál fotbal a už se tak v jeho dětství projevila jeho vášeň ke sportu. Ve dvanácti letech pak začal boxovat v jednom z dublinských boxerských klubů. Po pár letech života v Dublinu se seznámil s fighterem Tomem Eganem a začali společně trénovat MMA.

„Já jsem bojová hra. Nic jiného mě nezajímá. Nesleduji zprávy, nezajímá mě politika a nezajímají mě ani jiné sporty. Nezajímá mě nic, co mě zajímat nemusí. To je můj sport – můj život. Studuji ho. Myslím neustále na něj. Na ničem jiném nezáleží.“ Conor McGregor

Svou amatérskou kariéru pak McGregor započal v roce 2007, kdy mu bylo 18 let. Soutěžil na Irish Ring of Truth proti Kieranu Campbellovi a porazil ho již v prvním kole.

S profesionálním MMA pak začal až v roce 2009. V letech 2009 až 2011 vyhrál 13 zápasů v řadě. V roce 2012 pak vyhrál titul mistra muší a lehké váhy v CFWC. Díky tomu se stával McGregor stále známějším.

 

manny-pacquiao-fight-conor-mcgregor-00

 

„Inspiraci si beru z každého a ze všeho. Jsem inspirován současnými šampióny, bývalými šampióny, pravými konkurenty, lidmi, kteří jsou oddaní svému snu, dříči, snílky, lidmi, kteří v sebe věří a úspěšnými lidmi.“ Conor McGregor

V roce 2013 se splnil jeho sen, podepsal totiž kontrakt s UFC. Stal se po Tomu Eganovi teprve druhým irským bojovníkem, který soutěží v UFC. Pak následovala řada zápasů a je nutno dodat, že většinu z nich vyhrál.  Porazil například Chada Mendese, Eddieho Alvareza. Proti Natu Diazovi v březnu 2016 prohrál. V srpnu 2016 byl však připraven na odvetu a porazil i jeho.

„Jenom se snažím být sám sebou. Nesnažím se být kýmkoliv jiným.“ Conor McGregor

V loňském roce se navíc objevil v časopisu Forbes v sekci 100 TOP placených sportovců. Umístil se na 85. místě a je prvním MMA bojovníkem, který se na takový seznam vůbec dostal. O tom, že se dostane až sem se mu před pár lety vůbec nesnilo.

 

V současné době je Gregor ve vztahu s Dee Devlin. Vydrželi spolu už dlouhých devět let. Jsou tedy spolu delší dobu než Conor začal být úspěšný v MMA. Jeho přítelkyně je na jeho výkony samozřejmě hrdá a zajímá se o MMA. Pronesla například: „Díky každému, kdo si včera udělal výlet do Las Vegas, aby podpořil Conora. Místo bylo absolutně skvělé.“ Určitě není od věci dodat, že 5. května 2017 se jim narodilo dítě – Conor Jack McGregor Jr.

Gregor na rozdíl od většiny fighterů nevěří v různé rituály a podobné věci před zápasem. Není od věci zmínit ani to, že podporuje sňatky stejného pohlaví a homosexuálové si podle něj zaslouží rovnoprávnost.

Jaký je Gregorův bojový styl? Dalo by se říci, že se jedná o jednoho z nejzajímavějších strikerů (bojovníků v postoji). Používá kopy z tradičního Tae Kwon Do a uplaťnuje dost i Muay Thai. Je schopný používat své ruce jako boxer. Na zemi dokáže dobře uplatnit brazilské Jiu Jitsu.

Na závěr přidávám jednu motivační frázi, kterou Gregor použil: „Něco můžete vyhrát, něco prohrát. Ale když už do toho jdete, vyzýváte sami sebe k tomu být lepším člověkem, lepším individuálem a lepším bojovníkem.“

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>