CM punk v UFC!

cm_punk

UFC podepsala zápasníka, který nikdy nestál v kleci a ani neví, v jaké váze by mohl zápasit… Toto není žertovná aprílová zpráva – tímto zápasníkem-nezápasníkem je totiž hvězda profi wrestlingu Phillip Jack Brooks, známý jako CM punk.

Pro kontext je potřeba dodat, že, jak říká wikipedie, wrestling „je nesoutěžní profesionální sport, kde jsou zápasy předem domluvené. Wrestling obsahuje prvky souboje, sportu a divadla.“ CM punk je ve svých 36 letech bojovým sportem zcela nepolíbený; jeho nejvyšší ocenění je bílý pásek v BJJ.

Wrestling je však v USA ohromně populární, točí se v něm šílené peníze a jeho nejlepší zápasníci (k nimž CM punk rozhodně patří) jsou hvězdami na úrovni rockových hudebníků. UFC tedy udělala čistě marketingový tah a oznámila, že pro CM punka sežene „přiměřeného“ soupeře bez zkušeností v profesionálním MMA. Očekává se tedy, že půjde o další hvězdu bez zkušeností a celá akce bude na úrovni exhibice. Inu, nechejme se překvapit…

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>