Cigarety, alkohol, marihuana a posilování

Arnold

V dnešním článku se dozvíte, jak velkou překážkou jsou při posilování drogy. Ve článku uvedu 3 nejužívanější drogy v Česku (cigarety, alkohol a marihuanu). Nebudu zmiňovat kofein, protože ten de facto škodlivé účinky nemá.

Cigarety

Kouření a posilování se rozhodně neslučuje. Kromě toho, že tento zlozvyk způsobuje řadu chorob dokáže znepříjemňovat i cvičení. Pokud například budete chtít dělat kardio (běh, rotoped) a budete kouřit, zadýcháte se mnohem rychleji a kardio tak pro vás bude strašákem, kterému se možná i začnete vyhýbat.

Zajímavé však je, že kouření de facto nemá vliv na hladinu testosteronu. Bylo na to provedeno několik studií (jedna např. zde). To, že se nic nestane s hladinou testosteronu však neznamená, že kouření může způsobovat například nepříjemné potíže s erekcí nebo ovlivňovat kvalitu spermií.

Faktem je, že pokud začnete cvičit, může vám to pomoci s odvykáním kouření. Pokud to je pro vás těžké a nemůžete přestat, zkuste cigaretu odsunout aspoň několik hodin od tréninku.

Smoking

Alkohol

Jste jedním z lidí, kteří každý pátek vyráží někam za zábavou? I když si myslíte, že to neovlivňuje vaše výsledky, opak je pravdou.

V prvé řadě je nutno zmínit, že pití alkoholu má negativní vliv na hladinu růstového hormonu, z čehož vyplývá, že alkohol má negativní vliv na budování svalové hmoty.

Druhou věcí pak je, že alkohol obsahuje kalorie a zároveň podněcuje chuť k jídlu. Kvůli alkoholu tak přijímáte mnohem více kalorií, než kdybyste ho nepili. V objemové fázi to nemusí být až takový problém, ale v rýsovací fázi to je problém zásadní.

Alkohol má zároveň i negativní vliv na regeneraci. Například spánek je po požití velkého množství alkoholu nekvalitní. Zkracuje se takzvaná REM fáze spánku, která je velmi důležitá jak pro fyzickou tak psychickou regeneraci.

Samozřejmě, že pokud nejste profesionální kulturista, cvičíte pro zábavu a jednou nebo dvakrát do měsíce si dopřejete nějaký alkohol, neovlivní to zásadně vaše výsledky. Pokud byste to však dělali několikrát do týdne, nebylo by to zrovna to pravé ořechové. Pravděpodobně byste to však ani nezvládali uregenerovat. Je navíc nutno zmínit, že velký rozdíl je, pokud si dáte jedno pivo k obědu a nebo deset piv za večer.

Marihuana

Marihuana se dá při posilování využít i pozitivním směrem. Pokud máte například problémy se spánkem a chcete se pořádně vyspat, může vám pomoci. Druhý fakt je, že marihuana vytváří velkou chuť na jídlo a pokud potřebujete sníst hodně jídla a dělá vám to problémy, pak vám tato droga může pomoci (to může i alkohol, ale ten má více negativních účinků na růst svalů).

Konopí má však řadu nevýhod. V prvé řadě je nutné si uvědomit, že i marihuana je droga a změní vám myšlení. Při kouření marihuany je většina lidí klidnější a nemá moc starostí. Proto je dost možné, že když si budete často dopřávat konopí, přestane vás bavit chodit do posilovny a nebudete mít takovou motivaci k tomu něco dělat.

Druhou věcí je pak kouření jointů, při kterém se uvolňuje řada karcinogenních a zdraví neprospěšných látek. To se však dá nahradit různými vaporizéry a podobnými technologiemi, díky kterým THC inhalujete zdravěji.

Řada kulturistů tvrdí, že marihuana nemá tak negativní vliv na regeneraci a neovlivňuje výsledky tolik jako alkohol. Je však nutné uvědomit si, že je to stále droga, za jejíž užívání v Česku hrozí nepříjemný postih.

 

joints_shutterstock-52960849

ZÁVĚR

Nejlepší je se drogám vyhýbat, pokud to jde. Občas se však stane, že si někde dopřejete sklenku alkoholu, což není velký problém. Je však potřeba vyhnout se častému užívání drog, které může velmi negativně ovlivnit vaše výsledky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>