Cain Velasquez

velasquez

Úřadující šampion těžké váhy UFC

Skóre: 13 (11xKO) – 1
Narození: 28. července 1982, Salinas, Kalifornie, USA
Výška: 1,85 m
Hmotnost: 113 kg

Bojová umění: Brazilské Jiu Jitsu (černý pás pod Leandro Vierou), zápas (první divize v NCAA)
Profesionální debut: 2006, Strikeforce: Tank vs. Buentello, TKO v prvním kole proti Jesse Fujarczykovi
UFC debut: 2008, výhra TKO v prvním kole proti Bradu Morrisovi
Nejvýznamnější výhry: Antonio Silva (2x), Brock Lesnar, Junior dos Santos (2x), Cheick Kongo, Ben Rothwell, Antônio Rodrigo Nogueira

Bojový styl: Velasquez je známý svými silnými a rychlými boxerskými kombinacemi. Je velmi silný v klinči, ze kterého přechází do takedownu. Na zemi neusiluje o vzdání soupeře, ale snaží se dostat do horní pozice, odkud opět využívá sílu svých úderů.

Zajímavosti: je ženatý s manželkou Michelle, v roce 2009 se mu narodila dcera. Na hrudi má tetování „Brown pride,“ kvůli kterému byl obviněn z rasismu. Bránil se tím, že je to jen pocta jeho emxickým kořenům.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>