Adam Raw aneb český král kalisteniky

1797327_964130520308323_742746836374177797_n-3-615x381

Adam Raw je sportovec věnující se venkovnímu posilování. Dalo by se říct, že právě Adam je průkopníkem street workoutu v České republice a ukázal mnoha lidem cestu, kterou se dá ve fitness směřovat.

 

Rozmach street workoutu v Česku

Venkovní cvičení se v České republice začalo rozšiřovat zhruba před čtyřmi lety, kdy Adam Raw a rapper Revolta začali natáčet různá videa, ve kterých dávali rady, jak cvičit. Projekt se jmenuje Seberevolta Workout a má lidem ukázat, že mladí lidé nemusí jen pít alkohol nebo brát drogy, ale mohou se věnovat i záživnějším věcem.

Po nějaké době však přišly spory mezi Revoltou a Adamem. Tyto spory zde však nebudu rozebírat, tento článek by měl být o Adamovi jako osobě. Adam v současné době nemá se Seberevolta Workoutem nic společného a založil svůj vlastní projekt – nazývá se Raw Workout.

 

Kdo je vlastně Adam?

Žije v Ostravě a je mu 27 let. Měří 185 centimetrů, jeho váha se samozřejmě stále mění. Má oproti ostatním kulturistům dost extrémní názory například na to, co jíst, jak se chovat ke svému tělu nebo jakým způsobem trénovat.

Na svém youtube kanálu zveřejnil sérii videí, ve kterých se vyjadřuje k řadě témat. Zajímavý je například jeho názor na jídlo. Podle něj je lepší konzumovat cokoliv, co nijak nezpracoval člověk. Například pečivo je „uhňácané“ rukama, různé tyčinky jsou taktéž jakousi slepeninou. Nejlepší je podle něj strava, která takovýmto procesem neprošla.

Zajímavý je i jeho názor, že člověk by měl neustále žít v nepohodlí, aby dosáhl úspěchů. Propaguje například i ledovou sprchu a zmiňuje řadu výhod. Jednou z velkých výhod studené sprchy je podle něj to, že se člověk učí určité disciplíně. A disciplína je samozřejmě důležitá v posilování celkově.

 

V současné době má Adam svůj vlastní eshop, na kterém prodává různé potravinové doplňky, ale i nástroje určené na venkovní cvičení. Prodává i oblečení svého vlastního projektu RAW Workout. Na jeho eshopu si tak můžete pořídit například tričko s nápisem Raw Workout nebo Raw Workout náramek.

 

Raw Workout

Byla by škoda nezmínit se o tomto projektu více. Na svých stránkách uvádí, že Raw Workout je směr proti lhostejnosti a kriminalitě hlavně mladistvých. Jedná se o projekt, který má lidi motivovat a inspirovat k lepším činnostem. Na webu je taktéž uvedeno, že se jedná o projekt, který je odpovědí na postupný vývoj Seberevolty. Po odlišných představách Revolty a Adama, kteří se neshodli na tom, jak by měl projekt vypadat, založil Adam RAW workout.

Důležité je zmínit, že Raw Workout není soutěžním sportem, ale jedná se o směr, který je určen každému. Na Adamově webu je doslova uvedeno: „RAW Workout je ve zkratce neorganizovaná otevřená komunita lidí, kteří žijou tím, co je baví a neznají překážky.

V roce 2015 a 2016 se dokonce konaly RAW Workout kempy, které byly situovány v oblasti bez internetu a telefonního signálu a to naprosto úmyslně. Jak se uvádí na Adama stránkách, takový kemp má vytrhnout účastníky z každodenní rutiny, kdy každý člověk tráví neustále čas na facebooku, sledováním televize a podobnými záležitostmi.

 

Pokud vás tento ostravský „workouter“ zaujal, určitě se můžete podívat na jeho youtube kanál, na kterém najdete několik dílů videí, na kterých se vyjadřuje k různým tématům. Někteří lidé dávají na jeho rady a mají úspěchy. Dokonce ho sledují i lidé ze zahraničí, a proto má řadu videí v angličtině nebo alespoň s anglickými titulky.

Článek si dovolím zakončit mottem Raw Workoutu, které zní: „Cesta je cíl. Inspirace a motivace je energie. Vědomí je smysl.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>