8 TOP posiloven světa

venice1

1) GOLD’S GYM, Venice, Kalifornie
Tato posilovna se proslavila především díky tomu, že v ní trénovalo mnoho známých kulturistů včetně Arnolda Schwarzeneggera. Gold’s Gym byla zároveň svými zákazníka ohodnocena jako jedna z posiloven, která přináší obrovskou zákaznickou spokojenost.

V dnešní době však posiloven s názvem Gold’s Gym existuje celá řada. První z nich byla založena právě ve Venice v Kalifornii v roce 1965. Síť těchto posiloven se pak začala rozšiřovat a v dnešní době je můžete najít skoro ve všech státech USA a několika dalších desítkách zemí světa. Gold’s Gym můžete najít dokonce i v České republice, konkrétně v Brně. Jedná se o opravdu luxusně vybavenou posilovnu, akorát počítejte s dražším vstupem.

2) METROFLEX GYM, Arlington,Texas
O MetroFlex Gym asi už mnoho z vás slyšelo, v této posilovně trénoval například i v dnešní době velmi známý kulturista Ronnie Coleman nebo třeba Branch Warren.

MetroFlex Gym otevřel Brian Dobson v roce 1987 a dodnes si tato posilovna zachovává svou nekonvenční tvář. Velmi zajímavý je její samotný interiér, který na rozdíl od většiny dnešních posiloven vypadá úplně jinak – dost old-schoolově. Pro lepší představu se podívejte na přiložené video.

3) DAVID BARTON GYM, USA
Tato posilovna je hodně atypická, protože se jedná de facto o posilovnu zkombinovanou s nočním klubem. Můžete zde cvičit za doprovodu různých párty světel. Cvičení v takovém prostředí se může skvěle vyjímat na různých kulturistických videích. David Barton Gym můžete najít například v New Yorku, Miami, Chicagu nebo Los Angeles.

4) ULTIMATE PERFORMANCE, MARBELLA, ŠPANĚLSKO
O této posilovně s rozlohou 2000 metrů čtverečních se říká, že je jednou z nejlepších v Evropě. Dokonce si v ní můžete zacvičit i na střeše a užívat si nádherný výhled na Středozemní moře.

Posilovny Ultimate Performance však najdete i v jiných státech než jen ve Španělsku, většinou však ne v takové velikosti a unikátnosti jako v Marbelle ve Španělsku.

522614829_780x439

5) BEV FRANCIS POWERHOUSE GYM, NEW YORK, USA
Tuto posilovnu založila australská kulturistka Bev Francis společně se Stevem Weibergem v roce 1986. Bev Francis Powerhouse Gym se i v nynější době přezdívá mekkou východního pobřeží. V této posilovně trénoval například Jay Cutler, Kai Green nebo Ronnie Coleman.

Kulturistka Bev Francis byla mimo jiné od roku 1981 do devadesátých let považována za nejsilnější ženu v historii. Je taktéž zapsána v síni slávy mezinárodní federace powerliftingu.

6) GREENWOD ATHLETIC AND TENNIS CLUB, COLORADO, USA
Tato posilovna (nebo možná spíše sportovní centrum) má neuvěřitelnou rozlohu a kromě mnoha posilovacích strojů a náčiní nabízí například i dva bazény nebo tenisové kurty. Můžete si zde zaplatit například i lekce aerobiku, kick boxu nebo jógy.

7) LIFE TIME FITNESS GYM, TULSA, OKLAHOMA
Stejně jako Greenwood Athletic and Tennis Club je tato posilovna obrovská. Nabízí mnoho strojů na posilování, dva bazény, dvě basketbalové hřiště nebo místnosti na provozování jógy a pilatesu. Najdete zde i speciální koutek pro děti, ve kterém je například malé basketbalové hřiště.

8) ORIGINAL TEMPLE GYM, BIRMINGHAM, VELKÁ BRITÁNIE
Tato posilovna se zrodila v roce 1962 v Birminghamu. O dvacet let později ji navštívila legenda Dorian Yates, která tuto posilovnu v současné době vlastní. V Original Temple Gym si můžete dopřát old school trénink, ale zároveň se můžete těšit i na ty nejnovější typy strojů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>