7 způsobů, jak procvičit triceps jinak

ice13_b

Už vás nebaví cvičit triceps neustále tím samým způsobem? Chtěli byste zkusit něco nového? Pojďte si přečíst 7 způsobů, jak procvičit triceps jinak.

1) Zkuste supersérie.
Co to je supersérie? Supersérie je série, která se skládá ze dvou cviků, mezi kterými není žádná pauza. Existují i trojsérie, čtyřsérie a tak dále… Výhodou provádění supersérií je to, že tělo šokujete větší zátěží a bude tak reagovat růstem svalů.

Jak může taková supersérie na triceps vypadat?
1) Kliky na bradlech
2) Stahování horní kladky

Po provedení těchto dvou cviků pak následuje pauza. Záleží na vás, jak dlouho pauzu si uděláte. Může to být zhruba 60 až 120 sekund.

Můžete také zkusit supersérie společně s bicepsem. Ty by pak mohly vypadat například takhle:
1) Stahování horní kladky
2) Bicepsové zdvihy s jednoručkami ve stoje

2) 10 sérií po 10 opakováních
10 sérií po 10 opakováních? Zní to extrémně a extrémní to taky je. Pokud však máte problém se stagnací a cvičíte už delší dobu, je na čase tento princip aplikovat ve vašem tréninku. Doba odpočinku mezi sériemi by měla v tomto případě být maximálně 60 sekund. Vyberte si nějaký cvik na triceps a provádějte ho tímto stylem několik tréninků. 10 sérií po 10 opakováních však není vhodné provádět dlouhodobě, po určitém čase se vraťte ke klasickému tréninku. Jinak by mohlo dojít k přetrénování nebo nepříjemnému zranění.

3) Změňte počet opakování.
Mnoho kulturistů dělá při procvičování tricepsů stále dokola ten samý počet opakování (většinou 8 až 10). Pokud však chcete, aby váš triceps rostl, je potřebo počet opakování střídat. Zkuste si pár tréninků, ve kterých budete dělat 15 až 20 opakování. Zkuste si i pár tréninků, ve kterých budete dělat jen 5 opakování. A naučte se počet opakování neustále měnit.

4) Používejte EZ osu.
Francouzské tlaky nemusíte dělat jenom s klasickou obouruční činkou nebo jednoručními činkami. Zkuste také EZ osu. Triceps opět procvičíte trochu jinak. Výhodou EZ osy navíc je, že nezatěžuje zápěstí tolik, jako klasická obouruční činka. Necháte tak zároveň odpočinout i zápěstí.

11-laws-of-triceps-training-graphics-3
5) Zkuste méně známé cviky.
Můžete zkusit například zvedání kettlebellu za hlavou. Nebo zkuste takzvané diamantové kliky – jedná se o kliky, při kterých máte ruce úplně u sebe. Budete překvapeni, jak triceps procítíte a to přesto, že cvičíte s vlastní vahou. Nabízí se také tricepsové stahování horní kladky podhmatem. Napadlo by vás vůbec, že se tento cvik dá dělat podhmatem?

6) Cvičte triceps nepřímo.
Chcete-li triceps zatížit ještě více, snažte se do svého tréninku zařadit i cviky, které nejsou určené přímo na triceps, ale přesto ho procvičují. Jedná se například o bench-press, tlaky na ramena a podobně. Trojhlavý sval pažní tak dostane ještě větší impuls k růstu.

7) Zkuste Numbertovu metodu
Tato metoda je pojmenována po kulturistovi Serge Numbertovi z Francie. A jak tato metoda funguje? Základní principem je v každém tréninku zvýšit počet sérií na danou svalovou partii (v našem případě na triceps), ale neměnit celkový čas cvičení. Pro lepší pochopení uvedu příklad.

1. týden – francouzské tlaky s EZ osou – 3 x 10 – celkový čas 6 minut
2. týden – francouzské tlaky s EZ osou – 2 x 10, 1 x 8, 1 x 6 – celkový čas 6 minut
3. týden – francouzské tlaky s EZ osou – 3 x 9, 1 x 8 – celkový čas 6 minut
4. týden – francouzské tlaky s EZ osou – 4 x 10 – celkový čas 6 minut

Způsoby uvedené v tomto článku můžete bez problémů aplikovat i ve vašem tréninku. EZ osy nebo kettlebell činky jsou v dnešní už snad v každé posilovně. Pokud tedy chcete zkusit procvičit triceps jinak, určitě popřemýšlejte o těchto způsobech. Budete-li neustále dokola dělat ty samé cviky a stejný počet opakování, k ničemu to nepovede a budete se akorát tak okrádat o čas.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>