7 tipů jak ušetřit na jídle pro kulturisty

wide_24702

Hodně lidí se vymlouvá, že nemůže začít s posilováním, protože nemá peníze na zdravé jídlo. To je samozřejmě nesmyslná výmluva. Stačí vědět, co, kde a kdy kupovat a máte vyhráno. Tento článek je samozřejmě určen i pro studenty a obecně pro lidi, kteří se snaží ušetřit každou korunu.

1) Nelpěte na značce
Mnoho lidí lpí na značce a často tak kupuje zbytečně drahé potraviny. Typickým příkladem mohou být mléčné výrobky (tvarohy, jogurty). Máte dvě možnosti – buď budete kupovat produkty od svých oblíbených značek a nebo budete kupovat levnější neznačkové produkty. Většinou jde o pouhý marketing a jediná věc v čem se takový značkový a neznačkový výrobek liší je obal. U některých levnějších výrobků je však potřeba, dát si pozor na složení, protože někdy se jejich obsah od dražších výrobků může lišit a obsahovat nekvalitní složky.

Mozzarella_300x265

2) Nakupujte ve větších obchodech a využívejte slevových akcí
Není pravidlem, že by ve větších obchodech byly potraviny levnější, ale v praxi to tak často bývá. Večerky jsou sice skvělé, ale při velkých nákupech to není zrovna ta pravá volba. Výhodné je také sledovat slevové akce. A nemusí to ani být ztráta času, existují různé internetové srovnávací servery, které vám ukáží, kde je zrovna to, co hledáte v akci. Nemusíte tedy pročítat letáky a strávit nad tím hodiny času.

3) Nekupujte zbytečnosti
Pokud chcete ušetřit na jídle, rozhodně je nesmysl kupovat zbytečně drahé potravinové doplňky. Pokud máte málo peněz na jídlo, rozhodně nemá smysl kupovat si například BCAA. V prvé řadě je důležité mít kvalitní jídelníček, BCAA jsou v důležitosti až daleko za ním. A stejně tak to platí pro různé nakopávače a podobně.

4) Kupujte potraviny těsně před tím, než mají projít
Ve většině obchodů najdete oddělení, ve kterém se prodávají výrobky, kterým brzy končí datum minimální spotřeby. Takovým výrobkům by nic nemělo být a často jsou zlevněny o třetinu nebo klidně i o polovinu. Ze zkušenosti bych dodal, že je potřeba dávat si pozor na kuřecí maso, které jsem si jednou koupil v akci pár dní před datumem minimální spotřeby a bylo zkažené. Přinejmenším si tak schovejte účtenku, abyste potraviny mohli reklamovat.

50sleva

5) Omezte návštěvy restaurací
Chcete-li ušetřit na jídle, ale přitom bezdůvodně navštěvujete restaurace, protože se vám nechce vařit nebo to neumíte, rozhodně začněte. Díky vaření se dají v porovnáním s návštěvou restarací ušetřit obrovské peníze.

6) Nekupujte zbytečně drahé potraviny
Proč si kupovat již smíchané drahé müsli, když si můžete koupit levné vločky a sušené ovoce a za poloviční cenu si ho udělat doma? Proč si kupovat hotové mandlové mléko, když si ho můžete za zlomek ceny vyrobit? Pokud máte chuť a čas, tak můžete na tom, že si to uděláte sami dost ušetřit. Druhou věcí je to, že nemá smysl kupovat si například drahé ryby, když vám může stačit levnější kuřecí (ano kuřecí neobsahuje tolik zdravých tuků jako například losos, ale zdravé tuky se dají doplnit i jinak). A to se nevztahuje jen na ryby, ale na mnoho dalších věcí.

7) Máte-li zahradu, využijte ji naplno
Pokud máte zahradu, určitě začněte pěstovat zeleninu, která je v obchodech často poměrně drahá. A kromě toho, že ušetříte peníze, se můžete těšit i na to, že budete vědět, co jíte a pravděpodobně z toho budete mít lepší pocit. A pokud třeba bydlíte na vesnici a můžete chovat slepice a mít kvalitní vejce, tak proč do toho nejít?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>