Jake Shileds bude bojovat o titul

jake_shileds

Jake Shields včera v noci zvítězil na turnaji MMA organizace World Series of Fighting (WSOF) a vybojoval si tím zápas o titul. Svého soupeře Briana Fostera porazil hned v prvním kole vzdáním soupeře. Na dalším turnaji se tak postaví úřadujícímu šampionovi velterové váhy Rousimaru Palharesovi.

Již brzy tak vidíme, zda ke své sbírce titulů přidá další. Prezidentu UFC Danu Whiteovi možná zhořknou slova, která na adresu Jakea vyřkl, když ho propouštěl z UFC: „MMA je hrou mladých. Mám Jakea Shieldse hodně rád, ale buďme upřímní: kam kráčí v divizi velterové váhy plné vlčáků, kterou tu máme? Klesá dolů, nikdy nebude jedničkou.“

WSOF je americká MMA soutěž, vzniklá v roce 2012, a patřící do americké „velké trojky“ nejprestižnějších amerických MMA lig (vedle World Extreme Cagefighting a samozřejmě UFC). Profesionální skóre Jaka Shieldse je zatím 31 vítězství a 7 proher. V kariéře mu nechybí titul šampiona velterové váhy prestižních Rumble on the Rock a Elite XC a střední váhy své doby nejslavnější organizace Strikeforce. V současnosti nejlepší lize MAA, UFC, se zastavil na skóre 4-3. Na kontě má také těžko uvěřitelnou šestiletou sérii patnácti výher v řadě.

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>