6 způsobů jak procvičit bicepsy jinak

growth-spurt-30-pounds-muscle-in-one-year_hsm

Už vás nebaví cvičit bicepsy neustále tím samým způsobem? Máte problémy se stagnací růstu bicepsů? Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak je tento článek určen právě pro vás. Pojďte si přečíst článek „6 způsobů, jak procvičit biceps jinak“.

1) Zkuste méně známé cviky
Určitě znáte klasické bicepsové zdvihy a to v různých obměnách, napadlo vás však procvičit bicepsy pomocí kladky? Právě na spodní kladce můžete dělat bicepsové zdvihy. Tento cvik je velice účinný a sami budete překvapeni, jak skvěle díky němu bicepsy procítíte. Další možností jsou přítahy na hrazdě podhmatem, při kterých se namáhají převážně záda, ale bicepsy taktéž dostanou nový impuls k růstu.

2) Dělejte supersérie
Tato rada by se vlastně mohla vztahovat ke všem svalovým partiím. Díky supersériím můžete překonat stereotypní trénink a navíc budete odměněni nárůstem svalů. Pro ty z vás kteří neví, co je to supersérie – jedná se o sérii, která se skládá ze dvou cviků, mezi kterými není žádná pauza. Pauza následuje až po odcvičení obou cviků. Existují pak i trojsérie nebo čtyřsérie.

A jak by mohla taková supersérie na bicepsy vypadat?

a) Přítahy na hrazdě podhatem
b) Kladivové bicepsové zdvihy s jednoručkami

Supersérii můžete nakombinovat i s tricepsy. Tyto dvě svalové partie se skvěle doplňují. Jako první doporučuji cvičit tricepsy a po nich následně bicepsy. A to z ryze praktických důvodů. Když budete jako první cvičit bicepsy, budou bicepsy „napumpované“ a nebude tak příjemné cvičit tricepsy. Někomu to však nevadí – záleží i na individuálních zkušenostech.

Příklad supersérií, ve kterých se kombinují biceps a triceps, pak může vypadat takto:
a) Stahování horní kladky
b) Bicepsové zdvihy s jednoručkami ve stoje

3) Zkuste „cheating“
Pokud jste pokročilí cvičenci, pak můžete zkusit cheating. Cheating je metoda, při které cvičíte s vyšší zátěží, než s kterou zvládnete cvičit při správném technickém provedení. Při cheatingu si pomáháte pohybem těla. Neznamená to však, že si naložíte dvojnásobek váhy, než normálně zvládnete. Cheating má smysl například u posledních dvou opakování. Znamená to tedy, že například prvních pět opakování odvedete „čistě“ a až při posledních dvou opakováních zařadíte cheating. Tato metoda však není určena začátečníkům a je značně kontroverzní – někdo její funkčnost vyvrací. Na to už si však musíte udělat názor sami.

4) Měňte počet opakování
Bicepsy stejně jako ostatní svaly reagují růstem, pokud je šokujete. Je tedy potřeba často obměňovat počet opakování. Pokud už půl roku děláte při každém tréninku deset opakování, nic vám to nepřinese. Dělejte třeba jeden měsíc 10 opakování, další měsíc 5 opakování a následující měsíc 15 opakování.

5) Změňte šířku úchopů
Mnoho z vás je určitě zvyklých na úchop, který vám vyhovuje. Zkuste však šířku úchopu obměnit. I známý kulturista Phil Heath říká, že rád cvičí s EZ osou úzkým úchopem, protože mu to lépe zasahuje vnější hlavy bicepsů. Pokud již cvičíte s úzkým úchopem, zkuste to udělat naopak – cvičte s širokým úchopem. Prostě a jednoduše obměňujte šířku úchopu.

phil-heath-workout4
6) Zkuste metodu 10×10
Metoda 10 sérií po 10 opakováních je opravdovým extrémem. Pokud však nejste začátečník a máte s cvičením určité zkušenosti, pak můžete tuto metodu zařadit na váš tréninkový plán. Vyberte si libovolný cvik na biceps a provádějte ho tímto stylem několik tréninků. Doba odpočinku mezi sériemi by měla být maximálně minutu. Tuto metodu je potřeba provádět pouze krátkodobě, protože velmi zatěžuje klouby. Je však dost pravděpodobné, že tato metoda vám dokáže překonat stagnaci.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>