6 nejlepších překážkových závodů

maxresdefault

Mnoho z vás už určitě slyšelo o Spartan Race. Slyšeli jste však i o jiných překážkových závodech, jako je například Tough Mudder nebo Gladiator Race?

1) Spartan Race

Spartan Race je v Česku nejznámějším překážkovým během. Tento závod založil Joe De Sena ve Spojených státech amerických v roce 2010. Závod se pak rychle rozšířil do celého světa. Spartan Race se dělí na několik úrovní. Nejkratší verzí závodu je tzv. Sprint, jehož trasa měří 5 a více kilometrů a nachází se na ni 15 a více překážek. Další je úroveň zvaná Super, jejíž trasa měří 13 kilometrů a disponuje minimálně 21 překážkami. Velmi obtížnou variantou je pak Beast o délce 20 kilometrů s 26 a více překážkami.

Světový šampionát v této soutěži se vždy koná v americkém Vermontu a to z toho důvodu, že samotný závod právě zde vznikl. Pokud byste si závod chtěli vyzkoušet i vy, pak stačí zavítat na oficiální web www.spartan.com, na kterém můžete najít mapu všech závodů, které se mají konat. V Evropě se koná těchto soutěží celá řada.

2) Tough Mudder

Tento překážkový běh je známý především v USA. Jedná se o 16 až 19 kilometrů dlouhé trasy, které kromě fyzické zdatnosti mají otestovat i zdatnost psychickou. Překážky se většinou snaží vytvářet strach, například pomocí ohně, vody, elektrického proudu nebo velkých výšek.

Závod byl založen Brity žijícími v New Yorku v roce 2010 – Willem Deanem a Guyem Livingstonem. Poprvé se tato soutěž konala nedaleko města Allentown ve Philadelphii, později se pak rozšířila do řady dalších amerických zemí. V současné době se koná i v některých evropských zemích, například v Německu nebo ve Velké Británii.


3) Warrior Dash

Warrior Dash stejně jako předchozí 2 zmiňované překážkové běhy vznikl nedávno, konkrétně v roce 2009 v Illinois, kdy se ho zúčastnily dva tisíce lidí. Poté se závod začal rozšiřovat i do dalších měst a začal být více populární. V současné době se koná v několika desítkách amerických zemí.

U tohoto překážkového běhu je zajímavé to, že za vynechávání jednotlivých překážek nepřicházejí žádné tresty. Nejedná se tak o závod v tom pravém slova smyslu. Všichni účastníci na konci závodu obdrží helmu bojovníka.

4) Tough Guy

Tento překážkový závod, který vznikl v roce 1987 ve Velké Británii se považuje za první překážkový závod vůbec. Organizoval ho Billy Wilson na svém farmě v Pertonu. Říká se, že se jedná o jeden z nejtěžších závodů tohoto typu na světě – jedna třetina účastníků obvykle nedoběhne do cíle.

Tough Guy se koná na konci ledna, většinou tedy v nepříjemných mrazech. Trasa měří zhruba 15 kilometrů a je plná různých překážek. Události, která se stále koná ve Velké Británii, se každoročně účastní kolem 5000 závodníků nejčastěji ze Spojených států, Francie, Německa a samozřejmě i Velké Británie.

5) Legion Run

Legion Run vznikl v roce 2013 na Kypru. Motto tohoto závodu je: „Jsme legie, jsme jedni z mnoha, jsme vy“. Tato událost je založena hlavně na týmové spolupráci. Soutěž sice vznikla na Kypru, ale rozšířila se i do dalších zemí a to dokonce i mimo Evropu. Na trase dlouhé 5 kilometrů narazíte na minimálně 15 překážek. Každý účastník, který doběhne do cíle obdrží triko s nápisem „I Am Legion“ a zasloužené pivo.

6) Gladiator Race

Gladiator Race je překážkový závod, který se koná na několika místech v České republice. Závod byl založen v roce 2014 a nabízí opravdové dobrodružství. Klasický Gladiator Race nabízí trasu dlouhou 8 kilometrů a garantuje alespoň 25 překážek. Můžete si zkusit i noční Gladitor Race, který nabízí 3 kilometry dlouhou trasu a minimálně 10 překážek. Pořadatelé myslí i na děti a konají tak i překážkový závod určený přímo pro ně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>