5 nejlepších před a po- zápasových rvaček

brawl

Záběry z bitky, ke které došlo na tiskové konferenci k UFC 178: Jones vs. Cormier, obletěly svět. Jon Jones přikráčel na tradiční společné focení s pásem přes rameno a nalepil se hlavou na menšího Daniela Cormiera. Ten si to nenechal líbit a Jonese odstrčil. Jonesovou reakcí byl pravý hák, načež následovala mela, které skončila pod pódiem v klubku bodyguardů:

Fanoušci mají podobné show rádi. Na druhou stranu je nepochybné, že podobné scény právě neprospívají image MMA jako normálního sportu pro celou rodinu, což je cesta, kterou se právě UFC snaží více-méně úspěšně jít. Nicméně je holým faktem, že podobné před a po-zápasové scény patří k bojovým sportům takřka nerozlučně odjakživa.

Legendární je tisková konference z roku 2002 k boxerskému superzápasu mezi Mikem Tysonem a Lennoxem Lewisem. Oba soupeři měli pózovat na osvětlených sloupech, ale Tyson si to (údajně po provokaci jenoho z Lewisových bodyguardů) namířil přímo k Lewisovi, kde se rozpoutala bitka. Během ní někdo dokonce knockoutoval prezidenta WBC Joseho Suliamana. V pozdějším zápase vyhrál Lewis KO:

Legendární průšvihář na poli MMA Nick Diaz byl namočen hned v několika slavných rvačkách. V roce 2010 propukla mela v přímém přenosu celonárodní televize, když po zápasu přišel do oktagonu bez pozvání Jason Miller a začal narušovat rozhovor. Po několika strčenéch začaly vzduchem létat pěsti, přičemž první udeříl právě Nick Diaz.

V roce 2011 se postaral o skandál na vážení před UFC 137. Při focení došlo k navlas stejnému momentu, jako o Jonese a Cormiera. Nick Diaz se sklonil a hlavou zatlačil na BJ Penna. Tentokrát si ale pořádek dokázal sjednat Dana White. Nick Diaz zápas vyhrál.

Mezi vyhrocené zápasy v poslední době patřil i Bellator 120. Quinton Jackson a Muhammed Lawal si nejdříve nám už dobře známou strkanici po vážení, ale nevynechali ani pozápasovou vložku:

Pavel Houdek

Pavel Houdek je dlouholetým studentem bojových umění a sportů. Posledních šest let se věnuje reálné sebeobraně a ozbrojenému boji (nože, tyče). V současnosti působí jako šéfinstruktor projektu moderni-sebeobrana.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>