10 rad, jak se stát silnějším během 31 dnů

andre-training-focus

Asi každý touží po tom, aby dobře vypadal. Většina lidí se často zaměřuje, na to jak vypadá, i když by se měla zaměřovat také na funkčnost svých svalů. Lidské svaly by měly být hezky vytvarovány, ale zároveň by měly dobře fungovat. Chcete-li vypadat jako Herkules a být zápasník, jako je on, je tento článek určen právě pro vás.

Tady je 10 rad přímo z Olympu, díky kterým se dozvíte, jak dosáhnout Herkulovi síly.

1) Cvičte vícekloubové cviky s činkami
Abyste byli silní a velcí, vaše tréninky musí zahrnovat dřep, bench-press, mrtvý tah, military press, přítahy k bradě a další varianty těchto cviků. Tyto cviky vám přinesou velké množství svalové hmoty.

squat

2) Nezapomínejte na perfektní technické provedení
Toto odděluje muže od chlapců. Profesionál vždy pracuje na technickém provedení, ale průměrného cvičence většinou technika moc nezajímá. Zvyšování síly je neuromuskulární počin a schopnost. Se zlepšováním a nacvičováním správného technického provedení, bude nervový systém výrazněji dávat svalům najevo, že mají pracovat. A pokud se budete řídit touto radou, nemusíte se bát ani zranění.

3) Dělejte menší počet opakování
Abyste měli větší sílu, musíte donutit nervový systém, aby pořádně pracoval, což je nejlepší při rozpětí 1 až 5 opakování. Nezapomínejte však na to, že se musíte vyhýbat přetrénování.

4) Pořádně se rozcvičujte
Ano, někteří lidé začínají téměř bez rozcvičení, ale je potřeba si uvědomit důležitost rozcvičení. Chcete-li vybudovat dokonalé tělo, musíte porozumět účelu rozcvičky.

Řekněme, že největší zátěž, kterou dokážete zvednout při bench-pressu je 143 kilogramů. Většina cvičenců by se pravděpodobně rozcvičovala stylem 61×10, 102×10, 125×3 a 143×1.

Špatně!

V tomto příkladu, cvičenec dohromady zvedne 2007 kilogramů během 24 rozehřívacích opakování. Mnohem lepší na rozehřátí by bylo postupovat takto: 20×10, 61×3, 102×2, 125×1 a 143×1.

Takto dosáhnete 16 praktických opakování, při kterých zvednete pouze 717 kilogramů. To bohatě stačí k tomu, abyste rozproudili krev a mohli tak cvičit s dobrým technickým provedením.

5) Zvyšujte svou odolnost při každém tréninku
Nebudete-li na každém tréninku navyšovat zvedanou zátěž, pak si vaše tělo na trénink navykne.

To neznamená, že musíte přidávat obrovskou zátěž. Ve skutečnosti stačí při každém tréninku přidávat malou zátěž, což přinese konzistentní pokrok. Budete-li však přidávat zátěž na úkor technického provedení, nepřinese to výsledky.

6) Zlepšujte vaše slabé stránky
Nemusíte stále dělat klasické cviky. Můžete například provádět cviky s dopomocí. Můžete někoho požádat, aby vám pomohl s určitým cvikem, při kterém pak můžete provádět jen část pohybu, se kterou máte největší problémy.

7) Neprovádějte zbytečně vysoké množství cviků
Tvrdší trénink nemusí být nutně lepší. Kromě klasických cviků a cviků s asistencí, jediná práce, která by měla být prováděna, má vést k rychlosti a dovednostem nebo základní tělesné připravenosti (GPP).

8) Trénujte jako silák
Silné tělo můžete vybudovat, pokud trénink zakončíte cviky, které zatěžují celý svalový systém. Zapůsobte na dámy nošením pytlů s pískem v místnosti určené na aerobic nebo třeba obracejte pneumatiky od traktoru.

Female athlete flipping tire --- Image by © Artiga Photo/Corbis

Female athlete flipping tire — Image by © Artiga Photo/Corbis

9) Jezte
Určitě budete souhlasit s tím, že neexistují velcí a silní chlapi, kteří nejedí. Pokud nenabíráte na velikosti ani na síle, pak asi budete muset více jíst.

Stále nerostete? Jezte více. Opakujte to, dokud to nezačne fungovat. Chápete?

10) Nezapomínejte na suplementy
Měli byste užívat doplňky, jako jsou multivitamíny, rybí tuk a protein. Nezapomeňte do svého jídelníčku zahrnout živiny, které vám přímo pomohou k nabrání síly.

Kreatin je jedním z nejvíce zkoumaných doplňků stravy a měl by se užívat v kterémkoli tréninkovém plánu, pokud chcete zvýšit sílu a velikost svalů. Dále zvažte beta-alanin.

Zdroj: http://www.bodybuilding.com/fun/10-ways-to-grow-stronger-in-31-days.html

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>