10 nejznámějších českých kulturistů – 2. díl

maxresdefault

Přicházíme s druhým dílem o nejznámějších kulturistech v České republice. V tomto dílu se dozvíte něco více o jménech, jako jsou Ladislav Přidal, Dalibor Hájek, Lukáš Osladil, Jana Stöckelová a Kateřina Kyptová. Snad vám alespoň některá z těchto jmen něco říkají. A pokud ne, nevadí, můžete se o nich něco dozvědět v tomto článku. Tak pojďme na to.

Ladislav Přidal
Jako první bych rád zmínil Ladislava Přidala, který si to dle mého názoru určitě zaslouží. Pokud sledujete českou street-workoutovou scénu, určitě jste o něm už slyšeli. Tato jedna z nejznámějších osobností českého workoutu z Brna se může chlubit dost velkou silou a schopností provádět dosti náročné workoutové cviky. Ladislav Přidal měl například příležitost setkat se osobně s Hannibalem For Kingem, což je v oblasti kalisteniky jedna z nejznámějších osobností. Navíc poměrně výrazným způsobem přispěl k rozvoji workoutové scény v České republice, například v podobě pořádání Czech Workout Ghetto Battle.

Dalibor Hájek
Dalibor Hájek se může chlubit svou vahou, která je mimo soutěžní období kolem 140 kilogramů. Se svou výškou 188 centimetrů je známý svou celkovou velikostí. Dalibor se už jako malý věnoval sportu, konkrétně veslování, ve kterém měl značné úspěchy. Postupem času zjistil, že vhodným sportem je pro něj kulturistika a začal se jí tedy věnovat. Může se chlubit řadou titulů, jeho úspěchem je například vítězství Arnold Amateur 2012 nebo to, že je mistrem světa z roku 2010 či mistrem České republiky z roku 2005. Drží však mnoho dalších titulů a jmenovat je tady všechny by bylo na zvláštní článek, který by se týkal pouze jeho.

Lukáš Osladil
Lukáš pochází ze Zábřehu na Moravě, později se však přesídlil do Prahy. Vyučil se klempířem a v roce 2013 si dodělal maturitu. S posilováním začal už jako dítě ve svých 10 letech. V současné době se živí jako osobní trenér. Má za sebou mnoho úspěchů a jelikož se na Europa Phoenix Pro v roce 2015 umístil na prvním místě, byl kvalifikován na Mr. Olympia 2016. Jeho dalším úspěchem je například 1. místo a absolutní vítězství na Mistrovství České republiky v roce 2005 nebo 2. místo na Arnold Classic Amateur v Columbusu do 90 kg a takto bych samozřejmě mohl pokračovat.

Jana Stöckelová
Jana Stöckelová pochází z Chebu a ke kulturistice se dostala v 18 letech, kdy skončila s gymnastikou a hledala nějakou vhodnou alternativu, kterou pro ní byla právě kulturistika. Zúčastnila se různých soutěží, ale v každém případě se může chlubit úspěchem na Mistrovství světa v kulturistice v Mexiko City (2010), kde v kategorii ženy nad 55 kg získala zlato. Zároveň je i mistryní světa ve fitness, kterou se stala v roce 2007. V současné době působí jako trenérka fitness a pomáhá i k proměně žen, zejména po jejich těhotenství.

Kateřina Kyptová
Na závěr přidávám českou reprezentantku v kulturistice pocházející z Mladé Boleslavi, která se v současné době věnuje trenérství fitness a poradenství v oblasti zdravého životního stylu. Kateřina má vystudovanou Technickou univerzitu v Liberci, obor sportovní management. A jaké jsou její úspěchy? Je mistryní světa pro rok 2009, získala dvě stříbrné medaile z Arnold Classic Europe. Jejím obrovským úspěchem je také druhé místo na Jon Lindsay’s Grand Prix Pro a to jsem samozřejmě opět neuvedl všechno. Kromě posilování má i další koníček, kterým je běhání.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>