10 důvodů proč posilovat

maxresdefault

Mnoho lidí v posilování nevidí žádný smysl a dokonce si myslí, že posilování není přínosné. To je samozřejmě nesmysl. Pojďte si přečíst, proč byste měli posilovat.

1) Budete se cítit lépe
Možnáuž se vám někdy stalo, že jste po dlouhou dobu neprovozovali žádné fyzické aktivity a kvůli tomu se necítili moc dobře. Posilování je jednou z fyzických aktivit, díky které se budete cítit mnohem lépe. Rozhodně se sebou budete více spokojeni, pokud místo sledování televize vyrazíte do posilovny! Cvičení má navíc pozitivní vliv na psychiku – zlepšuje náladu a snižuje úroveň stresu.

2) Budete vypadat lépe
Vadí vám jak vypadáte? Posilováním to můžete změnit. Pravděpodobně nebudete vypadat jako Arnold Schwarzenegger. Pokud se ale budete snažit, můžete oproti ostatním lidem vypadat skvěle.

six-pack-abs_14_3

3) Zvýší se vám sebevědomí
Potřebujete si zvýšit sebevědomí? Posilování je jednou z cest, jak toho alespoň částečně dosáhnout. Kulturistika je velmi náročná na přemýšlení – musíte stále vymýšlet, jak se posunete dále a jak dosáhnete svých cílů. A jakmile uvidíte, že se zlepšujete a že dosahujete svých cílů, vaše sebevědomí vzroste.

Říká se, že hlavní motivace má být ve vás samých a cvičit máte jen pro sebe. Rozhodně však oceníte, když vás bude obdivovat opačné pohlaví a ptát se na to, jak jste to vlastně dokázali.

4) Více poznáte sami sebe
Posilování není jen procházka růžovým sadem, občas přicházejí kritické chvíle jako jsou zranění, ztráta motivace, lenost a podobně. Vy tak budete muset poznat co nejvíce sami sebe a zjistíte, co je pro vás důležité, abyste s posilováním neskončili. Jediný váš soupeř v kulturistice jste vy sami!

5) Budete zdravější
Mnoho vědeckých průzkůmu prokázalo, že posilování má pozitivní vliv na zdraví. Například vědci z michiganské univerzity zjistili, že lidem, kteří posilují, klesá krevní tlak a zároveň se jim snižuje riziko mrtvice. A takových výzkumů je celá řada.

6) Budete lépe spát
Řada lidí, kteří začali posilovat, má pozitivní zkušenost se zlepšením kvality spánku. Díky náročným tréninkům chodíte spát o něco více fyzicky unavení a tělo potřebuje regenerovat, proto nemáte takový problém usnout. Rozhodně je logické, že usnete lépe, když si půjdete zacvičit, než když budete celý den sedět v kanceláři u počítače.

wearble-fitness

7) Poznáte nové lidi
Mnoho lidí sice můžete poznat i na různých večírcích a nemusíte kvůli tomu cvičit. V posilovně však častokrát poznáte jiný typ lidí, než ty kteří žijí párty životem. Můžete se zde setkat s řadou úspěšných lidí, kteří dosáhli neuvěřitelných věcí.

8) Nebudete jíst nezdravé věci
Pokud se nevěnujete žádnému sportu, pravděpodobně vás nic moc nemotivuje k tomu, abyste jedli zdravě. S posilováním se to ale změní, protože budete ke zdravé stravě nuceni. Budete tak vědět, co jíte a nebudete muset mít výčitky z toho, že jste za minulý večer spořádali velké balení bramborových lupínků. Protože je prostě jíst nebudete.

9) Budete si více vážit svého těla
Jakmile vstoupíte do světa fitness, zjistíte že strava a pohyb vaše tělo nesmírně ovlivňují. Uvědomíte si tedy, že je potřeba pro své tělo stále něco dělat a nebudete ho tak zanedbávat. Navíc se mu naučíte více naslouchat a budete více respektovat jeho potřeby.

10) Vaše tělo to ve stáří ocení
Pokud budete po dlouhou dobu posilovat, můžete očekávat například zvýšení hutnosti kostí a tím pádem i prevenci osteoporózy.

Jak člověk stárne, tak postupně ztrácí svalovou hmotu. Pokud však budete posilovat, nebude to pro vás takový problém, protože svalové hmoty budete mít nadprůměrné množství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>